×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Saeima apstiprina Melbārdi kultūras ministres amatā (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministres amatā apstiprinātā līdzšinējā Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Saeimas ārkārtas sēdes.

Saeima ceturtdien bez debatēm kultūras ministres amatā apstiprināja nacionālās apvienības “VL!-TB/LNNK” (NA) virzīto kandidāti pašreizējo Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi. Par viņu ministres amatā nobalsoja 61 Saeimas deputāts, pret bija 29 tautas kalpi, bet neviens balsojumā neatturējās.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pirms Saeimas balsojuma uzsvēra, ka Melbārdes vārds kultūras nozarē strādājošajiem ir labi zināms. Viņai ir liela pieredze gan darbā Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Melbārde strādājusi dažādās kultūras iestādēs, arī organizējusi pasākumus, piemēram, šā gada Dziesmu un deju svētkus.

Pēc premjera domām, Melbārde sekmīgi tiks galā ar kultūras ministres pienākumiem. Kultūras jomā darāmā ir daudz gan saistībā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā (ES), gan arī pasākumu organizēšanu Rīgā, kad tā pārņems Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Tāpat kultūras jomā netrūkst ikdienas jautājumu risināšanas, teica Dombrovskis, aicinot atbalstīt Melbārdi kultūras ministres amatā.

Jaunā kultūras ministre pēc balsojuma žurnālistiem atzina, ka viens no pirmajiem uzdevumiem jaunajā amatā būs saistīts ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadības jautājuma risināšanu. Šonedēļ noslēdzies konkurss trešā LNO valdes locekļa amatam. Pēc iepazīšanās ar rezultātiem varēs paziņot trešo valdes locekli, vienoties par pilnu valdes sastāvu un valdes priekšsēdētāju. Tāpat Melbārde iesaistīsies ES fondu plānošanā, vēsta LETA.

Saeimas Preses dienestā portālu “LA.lv” informēja, ka Melbārde ieguvusi vēstures zinātņu bakalaura un sociālo zinātņu maģistra grādus Latvijas Universitāte, kā arī mākslas maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Jau vēstīts, ka iepriekšējā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (NA) bija spiesta demisionēt pēc samilzušā konflikta ar bijušo LNO vadītāju Andreju Žagaru. Jaunzemes-Grendes demisiju pieprasīja premjers, prasot NA izvirzīt jaunu kandidātu kultūras ministra amatam. Līdz šim kultūras ministra amata pienākumus pildīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (NA).

LETA vēsta, ka patlaban Melbārde nav NA biedre, taču viņa apliecinājusi, ka par tādu kļūs un startēs NA sarakstā nākamgad rudenī gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. It kā visnotaļ pozitīvi vērtējams, taču ja sākšot ar Operu …. Ja jau uzreiz negribēs nolauzt sprandu, tad nāksies piekāpties “zilo mafijai”. Citu variantu jau nav …

  2. Eu! Lai šis smaids nekad nepazūd!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+