Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
21. janvāris, 2016
Drukāt

Saeima atbalsta cietumsodu par liela apmēra “aplokšņu algu” maksāšanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, tostarp akceptējot Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Kārļa Šadurska (V) un tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) priekšlikumus Krimināllikumā paredzēt iespēju ar cietumsodu līdz diviem gadiem sodīt personas, kuras ievērojamā apmērā būs maksājušas grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu jeb “aplokšņu algas”.

Likumā plānots ierakstīt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Sodu varētu piemērot, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trīs gadiem.

Attiecīgā norma tiks piemērota, ja pārkāpums būs izdarīts vismaz desmit Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu jeb 3700 eiro apmērā.

Par grozījumiem Krimināllikumā Saeimai vēl būs jālemj trešajā, galīgajā, lasījumā.

Kā ziņots, Saeima iepriekš otrajā lasījumā atbalstīja Tieslietu ministrijas un tieslietu ministra Rasnača rosinājumu noteikt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē jeb “aplokšņu algas” maksāšanu fiziskai personai vai uzņēmuma valdes loceklim jāpiemēro naudas sods no 140 līdz 2100 eiro. Šos grozījumus gan paredzēts veikt citā likumā – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja šajā valastī pilnīgi maksā visus 100 bāleliņu noteiktos nodokļus , uzņemums iet uz bankrotu. Bez tam, kā var motivēt uzņēmēju maksāt visus nodokļus, ja piemēram tikai saeimas vīriem gadā algās 5-6 miljoni. un vēl risina jautājumu par algu celšanu. Nodoklu nauda tiek lietota izšķērdīgi….

  2. nu kad tie kaku maisi sapratīs, kad jasakārto nodokļu sistēma un tad arī aplokšņu algas izudīs pašas par sevi. jo tagad aploksnes daudzi ir spiesti maksāt jo tas ir vienīgais veids lai nebankrotētu. nu protam ir arī negodīgi uzņemēji. bet ticu kad daudzi uzņemēji būtu ar prieku strādāt godīgi ja vien to varētu atļauties.

  3. Pedofiliem dod sabiedriskos darbus, bet cilvekiem, kas dod darbu cietumsodus. Lieliski!

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+