×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
19. aprīlis, 2018
Drukāt

Saeima atbalsta Lāčplēša dienas noteikšanu par svētku dienu (2)

Par godu Lāčplēša dienai, cilvēki noliek svecītes pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.Par godu Lāčplēša dienai, cilvēki noliek svecītes pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Foto - LETA

Saeima ceturtdien, 19.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kas paredz 11.novembri – Lāčplēša dienu – noteikt par svētku dienu, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

Šobrīd Lāčplēša diena ir ierindota starp atceres un atzīmējamām dienām. Likuma grozījumi paredz 11.novembri noteikt par svētku dienu – oficiālu brīvdienu. Taču, ja 11.novembris būs sestdienā vai svētdienā, to kompensēt ar papildu brīvdienu nav paredzēts.

Rīgas atbrīvošana no Rietumu Brīvprātīgo armijas jeb tā dēvētā Bermonta karaspēka 1919.gada 11.novembrī bija kauja, kas nostiprināja Latvijas tautas ticību neatkarīgai un demokrātiskai nākotnei. 11.novembra svinības ir izveidojušās par tradīciju, un Lāčplēša dienas atzīmēšana ir ieņēmusi noturīgu vietu arī skolu jaunatnes audzināšanas darbā, teikts likumprojekta anotācijā.

Likuma grozījumu autori atzīmē, ka šīs dienas nozīmīguma uzsvēršana, padarot to par svētku dienu, sekmētu Latvijas tautas saliedēšanos un būtu cieņpilns žests gan Latvijas valsts simtgadē, gan sagaidot 2019.gadu – kaujas 100.gadadienu.

Lai likums stātos spēkā, tas vēl divos lasījumos jāatbalsta Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sen bija laiks! ne velti abi mani vectēvi ( 1. kara strēlnieki) par to cinījās arī pret Bermontu, par Latviju un tikai tagad varnešiem laikam palika kauns, ka tas netiek atzīmēts…

Draugiem Facebook Twitter Google+