×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Saeima atbalsta Latvijas karavīru dalību militārajā operācijā Centrālāfrikā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumprojektu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību Eiropas Savienības (ES) militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā, informē Saeimas Preses dienestā.

Par Latvijas NBS dalību militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā balsoja 63 deputāti.

Šajā militārajā operācijā sešu mēnešus, sākot no jūnija, piedalīsies līdz 40 mūsu valsts karavīru, šodienas sēdē deputātus informēja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

ES militārā operācija neparedz karavīru iesaisti kaujas operācijās, viņu pienākumi būs saistīti ar bāzes apsardzi un patrulēšanas uzdevumiem, uzsvēra aizsardzības ministrs un akcentēja – tā būs arī iespēja mūsu valsts karavīriem attīstīt savas spējas un paplašināt profesionālo pieredzi.

NBS karavīru dalībai šajā militārajā operācijā nebūs nepieciešami papildus valsts budžeta līdzekļi, apliecināja Vējonis.

Tāpat aizsardzības ministrs uzsvēra šīs militārās operācijas nozīmi ES rīcībspējas demonstrēšanā, risinot humāno un drošības krīzi Centrālāfrikas Republikā. “Tas ir arī solidaritātes jautājums – lai veicinātu mūsu valsts interešu aizstāvību ES, ir svarīgi nestāvēt nomaļus no ES būtiskajiem drošības procesiem un atbilstoši operācijas mērogam un valsts spējam sniegt savu ieguldījumu ES centieniem risināt humāno krīzi Centrālāfrikā, kas draud paplašināties visa reģiona mērogā,” uzsvēris ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ir iespeja musu zeme ievilkt kadu jaunu slimibu.Labak but veselam un sargat savu Latviju.

  2. uzskatu , ka mūsējiem tur nav jābūt . labāk sargāsim savu tēvu zemi , nevis vazāsimies apkārt nezin kur.

  3. Latvijas karavīrus pašreizējā situāccijā nedrīkst sūtīt projām ! Pat es, ome — esmu gatava nākt Valstij palīgā savu iespēju robežās !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+