×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Saeima atbalsta pretrunīgi vērtētās tikumiskās audzināšanas normas skolās (6)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Saeimas deputāti ceturtdien, vērtējot grozījumus Izglītības likumā, galīgajā lasījumā atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko (“Saskaņa”) pretrunīgi vērtēto priekšlikumu, kas uzliek pienākumu izglītības iestādēm aizsargāt izglītojamos no tādas informācijas, kas neatbilst tikumiskās attīstības nodrošināšanai, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Atbalstītajā priekšlikumā norādīts, ka minētā izglītojamo aizsargāšana nebūs jāveic augstskolās. Tomēr, kā debatēs norādīja deputāts Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), šāda redakcija nozīmē, ka, piemēram, koledžās studējoši jaunieši tagad būs jāaizsargā no netikumiskiem materiāliem. Šadurskis šo priekšlikumu dēvēja par “absolūtām muļķībām”.

Tāpat deputāti atbalstīja vēl vienu Stepaņenko priekšlikumu, kas paredz “noteikt kārtību, kādā izvērtējama informācijas, tajā skaitā mācību līdzekļu un materiālu, kā arī mācību un audzināšanas metožu atbilstība šā likuma mērķī ietvertās izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī šīs izvērtēšanas kritērijus”.

Deputāti arī atbalstīja normu, kas uzliks par pienākumu izglītības iestāžu padomēm lemt par mācību un audzināšanas procesā izmantojamo metožu un informācijas, tostarp mācību līdzekļu un materiālu, atbilstību izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī tikumiskās audzināšanas vadlīnijām.

Par tā saucamajiem tikumības priekšlikumiem balsoja teju visi “Saskaņas”, Nacionālās apvienības, kā arī daļa Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tatad,tomer starkis?

  2. 1. aizliegsim literatūras klasikas mācīšanu skolā ? 2. ar ko atškiras anatomiski viriets no sievietes bērni uzzinās no zīmējumiem uz sētas? 3. aizliegsim līdz 21 gadam skatīties TV filmas un izmantot internetu? 4. un tad jau arī Veco Derību vajadzētu /sorry/ izcenzēt, tur jau arī daudz vardarbības un ( hi,hi….) netikumības aprakstītas………….. Āmen!!!! Grūti saprast vai atgrižamies Viduslaikos vai atpakaļ uz PSRS kur nemaz nebija sex, un bērni dzima pēc partijas lēmumiem 🙂

  3. daudziem nav skaidrs, kaapeec sevi jaareklamee, ka esi citaadaak orienteets? Kaapeec noliegt sievietes un viiriesha attieciibu modeli? Nav skaidrs?

  4. tikumiskās audzināšanas vadlīnijas Atbildēt

    Ko tas dos, ja turpat aiz stūra, lepni tomātus šūpodami, uzvaras gājienā soļos praidisti? Aizliegtais auglis taču vienmēr saldāks …

  5. vai Skroderdienas tagad skolās drīkstēs lasīt/skatīties? Tā taču ir pusaudžu alkoholisma propoganda, netikumīga lieta!

  6. kārtejais deputātu stulbums ka kārtejo reizi viss jādara skolai, vecākiem nav ne pienākumu ne atbildibas. bērns klaiņo-skola vainiga, sakaujas- skolotājs neredzeja, piedzeras- skola pieļāva…. tik vecāki neko ne zin ne redz ne atbild

Draugiem Facebook Twitter Google+