×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Saeima atbrīvo Zakuli no FKTK vadītāja amata (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien nolēma atbrīvot no amata Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju Kristapu Zakuli pēc paša vēlēšanās.

FKTK priekšsēdētāju amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma. Latvijas Bankas prezidents un finanšu ministrs sarunas par nākamo FKTK priekšsēdētāja amata kandidātu sāks pēc Saeimas lēmuma par pašreizējā komisijas vadītāja Zakuļa atbrīvošanu no FKTK vadītāja amata.

Politiķi pēdējā laikā kritizējuši FKTK par nepietiekamu banku uzraudzību. Savukārt pērnruden sagatavotā ziņojumā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD kritizēja nepietiekamu darbu naudas atmazgāšanas novēršanā.

Zakulis paziņoja par atkāpšanos no amata, norādot, ka FKTK priekšsēdētāja amats ir uzticības amats un atkāpšanās mazinās aizdomu, baumu un šaubu ēnu pār FKTK.

Viņš par atkāpšanos no amata izlēmis pagājušajā nedēļā, jo šāda rīcība šķitusi atbilstošākā pašreizējos apstākļos. Vaicāts, vai darbu izlēmis atstāt konkrēta spiediena vai aicinājuma dēļ, Zakulis sarunā ar aģentūru LETA atzīmēja pēdējos mēnešos izteiktās šaubas par iestādes darbu, šaubas par viņu pašu un pat par iespējamu kādu banku piesegšanu. “Tas tiek pagriezts gaisotnē, kas nedod priekšstatu par iestādes darbu,” sacīja FKTK vadītājs.

“Novērtējot to, ko zinu šobrīd, un to, kas varētu būt tālākā rīcība, atkāpšanās šķita piemērotākā un atbilstošākā,” sacīja Zakulis.

Lūgts komentēt, cik liela loma notikušajā ir negatīvajam OECD ziņojumam un kritikai, ka Latvijā netiek pietiekami labi uzraudzīts banku darbs noziedzīgi iegūtu līdzekļu atmazgāšanas novēršanā, Zakulis sacīja, ka nepiekrīt nostājai, ka FKTK tikai pēdējos mēnešos ir sasparojusies un pirms tam komisija neko nedarīja.

Pirms kļūšanas par FKTK priekšsēdētāju Zakulis no 2009. līdz 2012.gadam strādāja telekomunikāciju uzņēmumā SIA “Lattelecom” par Uzņēmuma drošības nodaļas vadītāju, no 2000.gada līdz 2008.gadam viņš bija Drošības nodaļas vadītājs AS “Swedbank”, bet no 1995.gada līdz 2000.gadam strādāja Satversmes aizsardzības birojā.

Zakulis dzimis 1973.gadā. Viņš studējis Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, ir tiesību zinātņu speciālists. Studējis arī Vadības un ekonomiskās informātikas fakultātē, ir biznesa vadības maģistrs.

2014.gadā FKTK priekšsēdētāja amatā Zakulis nopelnīja 84 039 eiro.

Pirms Zakuļa FKTK vadīja Irēna Krūmane, kura amatā stājās 2008.gada aprīlī, bet amatu pameta 2011.gada novembrī pēc “Latvijas Krājbankas” kraha.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ka šodien atceros, kad “Krāpjbanku” izzaga, mačku no fuск-tuka aizvro†ēja uz citu siltu vietiņu!

Draugiem Facebook Twitter Google+