×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Saeima atkārtoti noraida NA rosinājumu vēlēt prezidentu atklātā balsojumā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu noraidīja Nacionālās apvienības (NA) iesniegtos grozījumus Satversmē, kas paredzēja Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Par likumprojektu balsoja 43 “Vienotības” un NA deputāti, pret bija 28 “No sirds Latvijai” un Zaļo zemnieku savienības deputāti, bet atturējās 21 “Saskaņas” pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Saeima pagājušajā ceturtdienā sākotnēji noraidīja NA ierosinājuma par atklātu balsojumu prezidenta ievēlēšanā nodošanu izskatīšanai komisijām. Pēc likumprojekta noraidīšanas vairāki deputāti rosināja atkārtotu balsojumu, taču tajā piedalījās tikai 46 deputāti. Deputātu reģistrācija liecināja, ka zālē bija 88 deputāti, tādēļ tika izsludināts 10 minūšu tehniskais pārtraukums. Tomēr pēc pārtraukuma Saeimā nenotika atkārtots balsojums, jo 20 deputāti lūdza sēdi turpināt ar pārējo jautājumu izskatīšanu.

Lai prezidentu ievēlētu atklāti, nepieciešami grozījumi Satversmē. Satversme paredz, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu.

Nākamās prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas vasaras sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Latvija taču ir īpaša,no citām ES valstīm pilnīgi atškirīga valsts! Vai tad Saeima atbalsta samazinātu PVN likmi pārtikai,kā citās ES valstīs? Vai Saeima ir atbalstījusi,referendumu par eiro ieviešanu,kā citviet Eiropā,vai,piemēram, slimokases,kas tepat blakus-Igaunijā un Lietuvā sekmīgi darbojas jau četrpadsmit gadus?

  2. Tas viss norada cik patiesi musu tautas kalpi!acis glaimo,bet aiz muguras splauj virsu!vai tadiem var uzticeties?

  3. Stāsta tautai vienu, bet slepenībā nodarbojas ar kaitniecību. Tad nu tādi ir mūsu izvēlētie tautas kalpi.

  4. Gribu lai deputāti izrāda lojalitāti vēlētājiem un balso atklāti….Pierādiet,ka esat tautas kalpi darbos?!

  5. Tie koferīši neliek mieru? Laikam prezidenta vēļēšanas ir ienesīgas? Bet cik?

  6. Tautai jāiziet ielās!

  7. Izrādas ka deputatiem ir brīvais darba režīms un saeima darba laikā var arī nestrādāt.Labi iekārtojušies!

Draugiem Facebook Twitter Google+