×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Saeima atļauj Latvijas karavīriem piedalīties militārajā misijā Mali

LETA/AFPLETA/AFP

Saeimas deputāti ceturtdien atļāva Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem piedalīties Eiropas Savienības (ES) militārajā misijā, lai palīdzētu Mali bruņoto spēku apmācībā.

Iepriekš arī valdība bija paudusi atbalstu Latvijas karavīru dalībai minētajā ES militārajā misijā Mali.

Aizsardzības ministrijai tagad pēc Saeimas lēmuma pieņemšanas būs jāiesniedz Ministru kabinetā pieprasījums papildu finansējuma piešķiršanai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) preses sekretāre Inga Saleniece iepriekš aģentūrai LETA teica, ka ministrija valdībai karavīru sūtīšanai lūgs piešķirt 90 600 latu. Plānots, ka šī summa būs paredzēta līdz šī gada beigām un virsnieki Mali uzturēsies sešus mēnešus – pēc tam tos nomainīs divi citi kolēģi.

Pabriks iepriekš aģentūrai LETA teica, ka Latvijas karavīru plānotā dalība Mali būtiski atšķirsies no starptautiskās operācijas Afganistānā, jo Mali nav paredzēts piedalīties kaujas operācijās, bet tikai nosūtīt dažus virsniekus vietējās armijas apmācībai, tādējādi gūstot arī vērtīgu pieredzi.

Kā ziņots, 78% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai nebūtu jāsūta savi karavīri uz Mali, liecina pētījumu aģentūras “TNS” veiktā aptauja. Pretējās domās ir 15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri atbalsta Latvijas karavīru sūtīšanu uz Mali.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+