×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Saeima atsakās no vairāku valsts amatpersonu aizklātas ievēlēšanas

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā atbalstīja grozījumus kārtības rullī, kas paredz atteikties no vairāku valsts amatpersonu aizklātas ievēlēšanas. Pieņemtais likumprojekts paredz, ka Saeima atklāti ievēlēs Saeimas Prezidija locekļus, tiesībsargu, valsts kontrolieri, tiesnešus, Satversmes aizsardzības biroja vadītāju, ģenerālprokuroru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju, Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju un virkni citu likumos noteiktu amatpersonu.

Vienlaicīgi izskatīšanai Saeimas komisijās ir nodoti Satversmes grozījumi, kas paredz atteikties no aizklātas procedūras arī Valsts prezidenta un Satversmes tiesas tiesnešu ievēlēšanā.

Likuma grozījumi saistībā ar aizklāto balsojumu atcelšanu stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Šodien pieņemtie Saeimas kārtības ruļļa grozījumi paredz arī pagarināt iespējamo deputāta runas laiku ikgadējo ārpolitikas debašu laikā. Apspriežot ārlietu ministra ikgadējo ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā, deputāts pirmo reizi varēs runāt desmit minūtes, bet otro reizi – piecas minūtes.

Kā iepriekš parlamenta Juridiskajai komisijai norādīja priekšlikuma iesniedzēja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), līdzšinējā prakse rāda, ka patlaban noteiktais runas laiks nav pietiekams. Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu ārpolitikas debatēs deputāts, pirmo reizi kāpjot tribīnē, var runāt piecas minūtes, bet otro reizi – divas minūtes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+