Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
15. oktobris, 2015
Drukāt

Saeima Daigu Rezevsku apstiprina par Satversmes tiesas tiesnesi

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesore Daiga Rezevska.

Saeima ceturtdien, 15.oktobrī, atbalstīja lēmuma projektu par Daigas Rezevskas kandidatūru vakantajam Satversmes tiesas tiesneša amatam.

Par Rezevskas kandidatūru balsoja 86 deputāti. Pirms apstiprināšanas amatā Rezevska bija Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras profesore.

Kandidatūra bija jāizvirza, jo Satversmes tiesas tiesneša amatu no 15.oktobra nolēmusi atstāt Kristīne Krūma, ko Saeima amatā apstiprināja 2007.gada 19.aprīlī pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+