Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. oktobris, 2015
Drukāt

Saeima Daigu Rezevsku apstiprina par Satversmes tiesas tiesnesi

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesore Daiga Rezevska.

Saeima ceturtdien, 15.oktobrī, atbalstīja lēmuma projektu par Daigas Rezevskas kandidatūru vakantajam Satversmes tiesas tiesneša amatam.

Par Rezevskas kandidatūru balsoja 86 deputāti. Pirms apstiprināšanas amatā Rezevska bija Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras profesore.

Kandidatūra bija jāizvirza, jo Satversmes tiesas tiesneša amatu no 15.oktobra nolēmusi atstāt Kristīne Krūma, ko Saeima amatā apstiprināja 2007.gada 19.aprīlī pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+