×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Saeima Kalnozolu izdod tiesāšanai (4)

Foto LETAFoto LETA

Saeima šodien nolēma piekrist deputāta Valda Kalnozola (ZZS) krimināllietas turpmākai iztiesāšanai.
Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa nosacījumiem viņš pēc parlamenta lēmuma uz laiku ir zaudējis tiesības piedalīties Saeimas sēdēs un līdz ar to arī balsojumos. To, ka Kalnozols pēc Saeimas šodien pieņemtā lēmuma nevar piedalīties parlamenta sēdēs un līdz ar to nevar arī balsot.

Tas nozīmē, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijai pašlaik Saeimā ir 20 balsis līdzšinējās 21 vietā.

Pirms lemšanas par Kalnozola izdošanu tiesāšanai pie sēžu zāles mazajām durtiņām viesu zonā uz īsu brīdi bija ieradušies divi policisti. Iespējams, policisti tika ieradušies, lai neatkārtotos līdzīga situācija kā ar Reģionu apvienības deputātu Daini Liepiņu, kurš pēc izdošanas tiesāšanai atteicās pamest parlamenta sēžu zāli.

Kalnozolam saskaņā ar minēto likumu turpmāk mēnešalga tiks izmaksāta 50% apmērā, iepriekš norādīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S).
Komisija 2.martā atbalstīja attiecīgo lēmumprojektu par piekrišanu deputāta krimināllietas turpmākai iztiesāšanai.

Kā ziņots, komisija iepriekš bija saņēmusi Rīgas rajona tiesas lūgumu Saeimai piekrist Kalnozola kriminālprocesa turpmākai iztiesāšanai, apliecināja Orlovs.

Viņš sacīja, ka minētie apstākļi ir līdzīgi ar Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētāja Daiņa Liepiņa situāciju.

Deputāts Kalnozols vienā brīdī iesniedza, taču drīz vien atsauca iesniegumu par mandāta nolikšanu uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku, informēja Saeimas Preses dienestā.

Jau vēstīts, ka Rīgas rajona tiesa bija nosūtījusi lūgumu Saeimai piekrist parlamenta deputāta Kalnozola kriminālprocesa turpmākai iztiesāšanai.

Pats Kalnozols iepriekš sacīja, ka ZZS Saeimas frakcija nezaudēs nevienu balsi viņa dēļ.

Kalnozols pavēstījis, ka viņš un otra tiesvedībā iesaistītā puse ir panākusi provizorisku vienošanos par mierizlīgumu. ”Puses izbeidz visas savas prasības pret otru pusi un apņemas izvairīties no jebkādām darbībām, kā rezultātā puses iesaistītos jebkādās savstarpējās lietišķās vai sabiedriskās attiecībās,” teikts vienošanās publiskojamā daļā. Minētā vienošanās gan vēl juridiski nav spēkā, jo par mierizlīguma apstiprināšanu vēl būs jālemj tiesai, iepriekš sacīja Kalnozols.

Politiķis skaidroja, ka minētā tiesu lieta ir ģimenes strīds par daudziem jautājumiem, kurā izmantotas visas iespējamās metodes, lai panāktu vēlamo rezultātu. “Ar nožēlu jāatzīst, ka ir personas, kuras ir ieinteresētas publiskā manas ģimenes strīdā,” skaidroja Kalnozols.

Kā ziņots, Rīgas rajona tiesā 17.martā paredzētas tiesu debates krimināllietā, kurā apsūdzēts deputāts Kalnozols, kurš tikai 18.februārī sāka pildīt parlamentārieša pienākumus.

Kalnozols ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. K.Galandrejs, jurists Atbildēt

    Daba kādam var nepiešķirt inteliģenci, bet tās trūkumu var kompensēt ar sapratni par to, kas notiek. Man patika Oša karikatūra un teksts pie tās par tiesnesēm, ka viņas pieņem nolēmumus pēc emocijām, ne tā, kā to dara vīrieši – pēc loģikas un vēsa prāta. Mana lielā pieredze tiesās apliecina, ka tiesneši spriež objektīvāk, saprātīgāk, bet žēl, ka tiesnešu-vīriešu ir tik ļoti maz. Droši var apgalvot, ka tieši tiesneses ir degradējušas un degradē Latvijas tiesu sistēmu, protams arī Bičkovičs dara to pašu, taču Kalnozols drosmīgi ir pateicis patiesību – tiesneses ( ar retiem izņēmumiem ) nespēj būt neitrālas, objektīvas, tāpēc nespēj taisnīgi „izlemt lietas” , ir koleģiāli solidāras, aizstāv cita citas nolēmumus, neatceļ pat “draudzeņu” aplamus nolēmumus, ir sīkumainas, atriebīgas, ja kas, jūtas aizskartas, ja procesa dalībnieks iebilst, tad nu lemj viņam par sliktu… Par šo problēmu vajadzētu izvērst diskusiju un situāciju labot. Citādi Latvija joprojām nekļūs tiesiska valsts.

  2. Šis nu ir viens no gadījumiem, kad pirms mandāta piešķiršanas būtu nepieciešams pārliecināties par eksemplāra pieskaitāmību.

    Latvija ir pārāk maza, lai informācija par konkrētā personāža izdarībām aizkulisēs un ģimenes lokā neizplūstu ēterī pa kādu šķirbu. Jāteic, ka iznešanās no Saeimas kanceles ir tikai ziediņi. Nē, pumpuriņi. Mazi, mazi pumpuriņi.

  3. Vismaz,buutu pieklaajiigaa uzvalkaa,ka paareejie deputaati.Laikam, nav saprashanas.Nav patiikams izskats! Tik tieshaam aizvaaciet to giimi…

  4. Apžēlojieties un aizvāciet taču to nelietīgo ģīmi no tīmekļa!

Draugiem Facebook Twitter Google+