×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. maijs, 2012
Drukāt

Saeimā diskutēs par Otrā pasaules kara beigām

vesture

Saeimā 7.maijā, dienu pirms Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienas, konferencē diskutēs par Otrā pasaules kara beigām un Latvijas nacionālo pretošanās kustību, pastāstīja viena no konferences rīkotājām Saeimas deputāte Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Konference rīkota, lai vēstītu par Latvijas vēsturisko situāciju pēc Otrā pasaules kara beigām – okupāciju, neatkarības zaudēšanu, Latvijas pilsoņu vēlmi atjaunot savu valsti, gan bruņoti, gan nevardarbīgi cīnoties pret nacistisko un komunistisko režīmu, norādījuši tās rīkotāji. Pasākumu organizē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja (Nacionālā apvienība) un Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) kopā ar Latvijas Okupācijas muzeju.

Konferenci apmeklēt aicināti diplomātisko misiju pārstāvji Latvijā, tostarp vēstnieki. Daudzi no uzrunātajiem jau esot atsaukušies, ka apmeklēs šo pasākumu, sacīja Mūrniece.

Pasākumā ievadvārdus teiks tā rīkotāji, kā arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienības valdes priekšsēdētājs Ojārs Stefans. Pēc tam Latvijas Okupācijas muzeja Ekspozīcijas kurators Ritvars Jansons izklāstīs ziņojumu par Otrā pasaules kara beigām Latvijā (laiku no 1944.gada jūlija līdz 1945.gada augustam).

Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta pētnieks Dzintars Ērglis lasīs pētījumu “Latvijas Centrālās Padomes pretdarbība nacistiskajam un komunistiskajam okupācijas režīmam (1943–1945). Savukārt LU Latvijas Vēstures institūta pētnieks Zigmārs Turčinskis uzstāsies ar pētījumu “Latvijas nacionālo partizānu cīņas laikā no 1944. līdz 1956.gadam”.

Pēc pētījumu nolasīšanas plānota jautājumu un atbilžu sadaļa.
Pasākums notiks Saeimas Sarkanajā zālē un sāksies plkst.15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+