×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Saeima galīgajā lasījumā apstiprina izmaiņas bibliotēku finansēšanā

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Saeima galīgajā lasījumā ceturtdien pieņēma grozījumus Bibliotēku likumā, kas precizē Bibliotēku likumā paredzēto finansēšanas modeli pašvaldību publisko bibliotēku datoru, interneta un vispārpieejamo elektroniskās informācijas resursu publiskās pieejamības nodrošināšanai, aģentūra BNS uzzināja Saeimā.

Paredzētās izmaiņas nodrošina arī Bibliotēku likuma un likuma “Par valsts budžetu 2013. gadam” savstarpējo atbilstību.

Pašlaik Bibliotēku likumā noteikts, ka valsts un pašvaldību bibliotēku īpašie pienākumi ir nodrošināt lietotājiem pieeju valsts un pašvaldību institūciju sagatavotajai un publicētajai informācijai, kā arī bezmaksas pieeju internetam, datora izmantošanai un vispārpieejamiem elektroniskās informācijas resursiem. Tomēr pašvaldību bibliotēkas, kuras tiek finansētas no pašvaldību budžeta līdzekļiem, spēj nodrošināt aptuveni 65% no nepieciešamā finansējuma, un ik gadu tam tiek piešķirta valsts budžeta mērķdotācija.

Valsts budžets 2013. gadam paredz apropriāciju 316,9 tūkstošu latu apmērā bezmaksas interneta un datoru izmantošanai pašvaldību publiskajās bibliotēkās, tādējādi grozījumos paredzēto normu īstenošanai nav nepieciešams papildu finansējums no valsts budžeta.

Pagājušā gada 31. decembrī beidzās trīspusējie pakalpojumu līgumi starp valsts aģentūru “Kultūras informācijas sistēmas”, pašvaldībām un interneta pakalpojumu sniedzējiem par valsts vienotā bibliotēku tīkla pakalpojumiem, un pastāv risks, ka 2013. gadā interneta pakalpojumu sniedzēji pārtrauks attiecīgo pakalpojumu nodrošināšanu un tiks apdraudēta valsts vienotā bibliotēku tīkla darbība un liegta iespēja iedzīvotājiem bez maksas izmantot datoru un internetu pašvaldību bibliotēkās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+