Foto: LETA

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi Valsts aizsardzības finansēšanas likumu 0

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības finansēšanas likumu, paredzot pakāpenisku finansējuma pieaugumu šai nozarei vismaz līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2020. gadā, vēsta aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Likums paredz valsts aizsardzībai nākamgad atvēlēt finansējumu ne mazāku par 1% no prognozētā IKP apjoma, 2016. gadā ne mazāku par 1,1% no IKP, 2017. gadā – ne mazāku par 1,3% no IKP, 2018. gadā – ne mazāku par 1,5% no IKP, 2019. gadā – ne mazāku par 1,75% no IKP, bet 2020. gadā un turpmāk – ne mazāku par 2% no IKP.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis atzinis, ka jaunpieņemtais Valsts aizsardzības finansēšanas likums apliecina mūsu gatavību rūpēties par Latvijas aizsardzību un no vārdiem pāriet pie darbiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Esmu patiesi gandarīts par šodien pausto Saeimas deputātu atbalstu Aizsardzības ministrijas priekšlikumam apstiprināt konkrētu grafiku aizsardzības finansējuma palielināšanai. Tas apliecina Latvijas gatavību no deklarācijām un paziņojumiem ķerties pie reāliem darbiem, lai ilgtermiņā stiprinātu mūsu valsts aizsardzību un nodrošinātu tās stabilitāti, labklājību un izaugsmi,” pauda Vējonis.

Lai gan aizsardzības finansējuma pieaugums konceptuāli ir noteikts jau 2012. gadā, apstiprinot Valsts aizsardzības koncepciju un Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa attīstības plānu, šī ir pirmā reize, kad iepriekš apstiprinātajiem aizsardzības spēju attīstības plāniem tiek paredzēts arī atbilstošs finansiālais ietvars.

Līdz ar konkrēta finansējuma grafika apstiprināšanu jau tuvākajos gados būs iespējams īstenot tādus Latvijas aizsardzībai un bruņoto spēku modernizācijai nozīmīgus projektus kā pretgaisa un prettanku aizsardzības sistēmas attīstība, zemessardzes nodrošināšana ar atbilstošu ekipējumu, sauszemes spēku mehanizācija, gaisa telpas novērošana un sadarbības uzlabošana ar sabiedrotajiem. Šie visi ir pasākumi, kas ir būtiski mūsu valsts minimālo aizsardzības spēju uzturēšanā un kuru attīstība līdzekļu trūkuma dēļ vairākus gadus ir tikusi aizkavēta.