×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Saeima gatavojas ikgadējām ārpolitikas debatēm

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Saeimas sēdē ziņo par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.

Gatavojoties ikgadējām Saeimas debatēm par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā, Saeimā pirmdien notiks ekspertu diskusija par Austrumu partnerību, informēja parlamentā.

Pasākumu rīko Saeimas Eiropas lietu komisija, kas norāda, ka Lietuva, kā prezidējošā valsts ES Padomē, iecerējusi Austrumu Partnerības samitā 28. – 29. novembrī panākt konkrētus rezultātus. Arī Latvija Austrumu partnerību ir iezīmējusi kā viena no potenciālajām prioritātēm savas prezidentūras ES laikā.

Austrumu partnerība ir ES programma, kuras mērķis ir ciešāki sakari ar sešām valstīm Austrumeiropā un Dienvidkaukāzā. Programmas mērķa valstis ir Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina.

Diskusijā tiks izvirzīti jautājumi – kas notiks, ja Viļņas samita rezultāts nesakritīs ar ambiciozo ieceri, kādām vajadzētu būt Rīgas samita iecerētajam rezultātam un ko Latvijas ārlietu dienestam kopā ar valsts pārvaldi vajadzētu paveikt sekmīga Rīgas Austrumu partnerības samita norisei.

Jau ziņots, ka Viļņas samita laikā Ukraina varētu parakstīt Asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar ES, ko neatbalsta Krievija, jo vēlas, lai Ukraina pievienojas tās kopā ar Baltkrieviju un Kazahstānu veidotajai Muitas savienībai.

Parafēt tādus līgumus Viļņas samita laikā varētu ar Moldovu un Gruziju.

Diskusijā Saeimā pirmdien piedalīsies Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs, Ārlietu ministrijas Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu nodaļas vadītājs Aldis Karlauskis, Austrumeiropas politikas pētījumu centrs valdes loceklis un izpilddirektors Andis Kudors, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore Inese Vaidare, Latvijas Ārpolitikas Institūta pētniece Diāna Potjomkina, Latvijas Ārpolitikas Institūta projektu vadītājs Mārtiņš Vargulis, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē projektu koordinators Uģis Zanders, Latvijas Darba devēju konfederācijas ES un starptautisko lietu eksperte, ģenerāldirektores vietniece Inese Stepiņa, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības starptautiskā sekretāre Ariadna Ābeltiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes padomnieks ārlietu jautājumos Mārtiņš Perts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+