×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Saeima ieceļ Putniņu FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā

Saeima šodien nolēma iecelt Latvijas Bankas konsultantu juridiskajos jautājumos Pēteri Putniņu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatā.

Saeimā iesniegtajā dokumentā norādīts, ka Putniņš par Latvijas Bankas konsultantu juridiskajos jautājumos strādā kopš 2005.gada. Tajā pašā gadā viņš kā zvērināts advokāts sāka darboties Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā.

No 2002.gada līdz 2004.gadam Putniņš bijis Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītājs, savukārt no 2001.gada līdz 2002.gadam akciju sabiedrības “Reģionālā investīciju banka” viceprezidents. Pirms tam FKTK priekšsēdētāja vietnieka amata kandidāts guvis pieredzi, strādājot apdrošināšanas akciju sabiedrībās “Balta” un “Rīgas Fenikss”, kā arī advokātu birojā “Spāde un Miķelsons”.

Putniņš Latvijas Universitātē 2010.gadā ieguva maģistra grādu tiesību zinātnē, bet 1996.gadā kļuva par Latvijas Universitātes starptautisko attiecību bakalauru. Latviešu valoda ir viņa dzimtā valoda, un brīvi viņš pārvaldot angļu, krievu un vācu valodu. Putniņš labi pārvaldot arī zviedru valodu.

2010.gadā Saeima Putniņu neievēlēja toreiz vakantajā Latvijas Bankas padomes locekļa amatā, jo viņa vārds presē tika saistīts ar Aivaru Lembergu. Savukārt Putniņš neredz pamatu viņa vārda saistīšanai ar Lembergu.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs FKTK vadītāja vietnieka amatam virza Putniņu kā juristu ar plašu pieredzi darbā finanšu sektorā – gan centrālajā bankā, gan darbojoties ar komercbanku juridiskajiem jautājumiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja centrālās bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis.

Izvērtējot vairākas kandidatūras FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatam, apstiprināšanai Saeimā nolemts virzīt Putniņu, jo viņam ir gan juridiskā izglītība, gan darba pieredze juridiskos jautājumos, šādu finanšu ministra nostāju biznesa portālam “Nozare.lv” pauda Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

FKTK priekšsēdētāja vietnieka amats ir vakants kopš oktobra beigām, jo Saeima 25.oktobrī neapstiprināja uz trešo termiņu ilggadējo FKTK priekšsēdētāja vietnieku Jāni Brazovski.

FKTK padome patlaban strādā nepilnā, četru cilvēku sastāvā. FKTK padomē ir FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis un FKTK padomes locekļi Gvido Romeiko, Ludmila Vojevoda un Jeļena Ļebedeva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+