×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Saeimā iecerēts apturēt nelojālo pedagogu apkarošanas normu (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimā plānots apturēt grozījumus likumā, kas paredz vērsties pret valstij nelojāliem pedagogiem un izglītības iestāžu vadītājiem, intervijā Latvijas Radio teica Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele (“Vienotība”).

Plānots Saeimu lūgt nodalīt atsevišķi šos likuma grozījumus un skatīt atsevišķi trīs lasījumos un tos rūpīgi izdiskutēt.

Viņķeles ieskatā deputātiem ir jāapzinās, ka, virzot šos grozījumus šādā veidā un redakcijā, tiek pieliekta roka nestabilitātes un naida kurināšanā.

Pēc pašreizējām diskusijām un pamatojuma varētu tikt ieviesta tāda prakse, ka latviešu skolas direktors, kurš kritizē valdību tiek uztverts kā varonis. Savukārt krievu skolas direktors, kurš nepiekrīt valdības kursam, varētu maksāt ar savu amatu, skaidroja deputāte.

Jau ziņots, ka valdība oktobra sākumā akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei vai arī izglītojamam netiek veidota atbilstoša attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Par šo likumprojektu vēl būs jālemj Saeimai. Saeimā pārstāvētie politiķi jau pauduši dažādus viedokļus par iepriekšminētajiem grozījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Provokācijas un izkropļošanas kalngals,JO NAV !!! teikts,ka tas attiecas uz krieviem skolotājiem,bet gan uz visiem !!!Tas sanāk pēc princips,ja tantei būtu riteņi,vi9ņa būtu tramvajs!Ko tik krievi,ne tikai skolotāji/ Giļmans,Rafaļskis,Linders utt./ nav melojuši par Latviju un latviešiem un KURŠ tad no tiem kangariem sēž???Bet to,ka krievu skolās KROPĻO bērnu psihi un saprašanu par vēsturi/ ko māca no Krievijas mācību grāmatām !/ ,tas nu gan ir FAKTS !!!Un tur nav pat smakas par lojalitāti !!UN to mēs redzam katru gadu 9.maijā pie Staļina monstra!!Nav jābrīnās,ka bērni apmeklē to kroplo pasākumu,kas paši izauguši brīvā / it kā !/ Latvijā !No kurienes tie rodas?
  Saeimai jāpasūta “Vesti”lai palasa tur rakstīto!!!Sapratīs,JA GRIBĒS ,kas ir nelojāls !!JA krievi būtu lojāli,sen runātu valsts val un netaisītu 25 g.garumā traci ap savu “nemājas!- Vējoņa domu gigants!/ it kā sajūtu. Arī latvietis CITĀDI uztvertu / ne kā okupantu / krievus.Redzot viņu attieksmi pret valsti un pastāvošo iekārtu,,ES nevaru viņus citādi kvalificēt kā vien par okupantiem,jo viņi grib pret sevi īpašu attieksmi,bet mēs viņus nepatriecām 1991.g.pēc Ženēvas konvencijas,bet ļāvām palikt un te nu ir rezultāts !!!Izņemot SEV !! nodokķus,KO viņi LABU ir darījuši Latvijai ???
  TIKAI nemieru sējuši un šķēluši sabiedrību!!NEVIENS no krievu kopienas NAV aicinājis savus tautiešus mainīt uzvedību ,norīt PSRS sabrukumu un dzīvot pēc Latvijas likumiem un tikumiem. Ja viņiem tas tik nepieņemami,Dieva dēļ robežas vaļā !!Bet NEVIENS nestāv pie KF robežas,tieši otrādi !!
  Kungi un dāmas kas nav saprotams “lojalitātē”???

 2. Vajadzetu apturet/ padzit nelojalo Vinkeli ar tas gan prokremliskajam, gan anticilveciskajam aktivitatem ar dazadu 3. ! dzimumu bidisanu.

 3. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Krievu laikā katrā mācību grāmatā bija ieraksts: Ar izglītībaas un zinātnes ministrijas atļauju šo grāmatu drīkst izmantot kā mācību līdzekli skolās. Tas vienkārši ir jāatjauno, lai neiedomājas mācīt no Maskavā drukātām.

 4. LA, zin ko fasistelu avizele, kura dzes normalus komentus, bet krievfasistu izlecienus saudze. Nozelojami.

 5. Latviesu skolas direktors, kritize pie varas esoso kremlinu, tatad valsts ienaidnieku izlecienus, bet kremla fani tos slave. Tada atskiriba, kuru si patiesibas sagrozitaja censas novienadot.
  Un kapec vel joprojam ir tas krievu kolonistu skolas? Te vel ir KOLONIALISMS, kurs Afrika, uc sen ir likvidets? Mes tiekam uzskatiti par zemakas skiras laudim? Ari citur, taja pasa Afrika, kad notika DEKOLONIZACIJA!!!, kuru mums nezinu cik ilgi vel jagaida…., no tas tika izdziti visi kolonisti VISAS PAAUDZES, pat tur dzimusie, kuri sencu zemi pat redzejusi nebija. Bet civilizetai pasaulei, kurai laikam jau mes vel nepiederam…, ir citi likumi… Te pat splauj virsu uz starptautiskiem likumiem, jo pec Eiropas Minoritasu hartas, kuru, stpc parakstijusi ari “tautiesu glabeja” Krievija…., krievi Latvija NESKAITAS MAZAKUMTAUTIBA, ar izrietoso to, ka tiem nekadas skolas nepienakas. Tas ir uzspiestas, izspiestas PRIVILEGIJAS. Un ta tas ir jadefine, nevis saukat par mazakumtautibu, kura Latvija ir tikai 1 – livi.

 6. Bijušās okupantu ideoloģes atrašanas valsts amatā ar.spēju ietekmet ar okupāciju,nacionālo politiku saistītas problemas jau pats par sevi ir absurds un pielīdzinams kāju slaucīšanai daudzcietušās neatkarīgās valsts karogā.Principā jau tie pedagogi,kuri nenoliedz bijušo okupantu ideologu un varas struktūru cillvēku tiesības pārvaldīt neatkarīgu valsti,visi ir nelojāli un bīstami.Pašlaik gan visi viņi skaitas patrioti,lai gan jaunatnei māca melot un noliegt nenoliedzamo.

 7. Nestabilitātes veicināšana un naida kurināšana notiek nepārtraukti visus 26 neatkarības gadus!!! Līdz šim visi nelojālie pedagogi turpina “strādāt”!?? Ja kādu atlaidīs, tad NOTEIKTI LATVIEŠU SKOLAS DIREKTORU VAI KĀDU PEDAGOGU! Gan jau Viņķele un Vienotība atradīs iemeslu atlaišanai!!! Tā NEŠPETNĀ sieviete un viņas partija ir spējīgi uz tādiem gājieniem! PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!! DIEMŽĒL NAV KO PIEBILST!?

 8. Vinķele ir nelojāla latviešiem!

 9. Ķīli “noēda” tāpēc ka tam nebija partijas atbalsta, līdzīgs liktenis var piemeklēt arī Šadurski.

 10. Viņķeles argumenti pastulbi, jo no iepriekšējās pieredzes izriet, ka drīzāk atlaidīs latviešu skolas direktoru, kurš nebūs mierā ar skolotāju algu reformu vai kādu citu modernu jaunievedum, nekā cittautiešu skolas direktoru, kura skolotāji propogandēs to valsti kuras valodā notiek apmācības viņu skolā.

 11. Viņķele darbojas pret latviešu nācijas interesēm, piesedzoties ar izteiksmes brīvību. Nelojāls pedagogs ir tas, kurš ar savu rīcību, tajā skaitā mācot bērniem valstij svešus uzskatus, noskaņo bērnus negatīvi izturēties pret Latvijas valsti. Te nevajag putrot jēdzienus “valsts” un “valdība”, kuru skolotājs, protams, var kritizēt. Runa ir par valstij svešu uzskatu un ideoloģijas apzinātu izplatīšanu skolēnu vidē ( mācot Latvijas vēsturi Krievijas interpretācijā un stāstot, ka Latvijas okupācijas nebija, stāstot, ka Latvija ir neizdevusies valsts, ka marksisms nemaz tik slikts nav, un tml.). Ko tad šī pseidodemokrāte grib panākt? Lai krīzes situācijā viens otram šautu mugurā? Šādu uzskatu deputāti ir vispār no Saeimas padzenami, jo ar saviem ekstrēmā liberālisma uzskatiem viņi nodara kaitējumu valsts drošībai.

 12. Ko tas nozīmē – klasēs Putina portrets pie sienas un Krievijas valsts karogs? Skolotāji varēs stāstīt, ka tādas Latvijas valsts nav un tā ir kļūda, kuru Kremlis labos?
  Vienotības murgs vai tikai Viņķeles?

 13. veenotiba atkal visu sačakare

  • to ko panāk NA, to “sačakarē” V.

  • Ja jau “Rizhajai” izdevas nolikvidet varas koaliciju un gandriz visu partiju, lai varu nodotu ZZS/SC, tad nav jautajumu par V spices orientaciju…, kuru apstiprina ari si “kremla lakstigala”…

Draugiem Facebook Twitter Google+