×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Saeima ieceri par azartspēļu nodokļu celšanu izņem no budžeta paketes (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima trešdien nolēma izslēgt no nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketes grozījumus likumā, kas paredz nākamgad par 10% celt azartspēļu nodokļus, aģentūra BNS uzzināja parlamentā sēdē.

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V) aicināja deputātus likumprojektu izslēgt no budžeta paketes un lemt par tā izskatīšanu vispārējā, nevis steidzamības kārtībā. Viņš norādīja, ka komisija pašlaik panākusi to, kas netika panākts pēdējo divu gadu laikā, proti, ir sagatavots likumprojekts, ka azartspēles internetā tiks licencētas. “Esam izkustinājuši lielo akmeni par iesaistīšanos nelegālajās azartspēlēs un panākuši, ka Latvijā varēs licencēt interneta azartspēles,” viņš teica.

Reirs atgādināja, ka jau iepriekšējos gados azartspēlēm vairākkārt celti nodokļi. Vēl arī tagad palielinot nodokļus, budžetam būtu nevis ieguvums, bet samazinājums. Viņš sacīja, ka komisijai jāturpina strādāt pie tā, lai veicinātu visus, kas darbojas šajā jomā licencēties un ienest naudu budžetā.

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA) savukārt aicināja neatbalstīt likumprojekta izslēgšanu no budžeta paketes. Viņš atzīmēja, ka, nepalielinot azartspēļu nodokļus par 10%, negatīva fiskālā ietekme uz budžetu būs nepilna viena miljona eiro apmērā. Deputāts aicināja šo naudu novirzīt vajadzīgākām lietām, nevis sargāt azartspēļu jomu.

Finanšu ministrijas iecere, kuru Saeima atbalstīja pirmajā lasījumā, paredzēja 10% palielināt azartspēļu  nodokļa likmi ruletei, kāršu un kauliņu spēlēm, videospēlēm un mehāniskajiem automātiem. Tika rosināts paaugstināt azartspēļu nodokļa  likmi no pašreizējiem 12 144 latiem līdz 19 008 eiro ruletei un kāršu un kauliņu spēlei, kā arī palielināt likmi no pašreizējiem 2208 latiem līdz 3456 eiro videospēles un mehāniskajiem automātiem (par katra automātu katru spēles vietu) par gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šajā valstī tiek domāts vienīgi par siles labumiem,nospļauties par tautu!Kur ir progresīvais nodoklis?
    Tas vairumā skartu pašus ministrus un deputātus!Paši jau sevi neapdalīs,jās uz tautas kakla,bet cik ilgi?
    Vadzis mēdz lūzt………

  2. Laba kriša!

  3. Vienu es nesaprotu, kapēc jāatspoguļo likmes palielināšanos no LVL uz EURO, kur likmes pacelšana ruletes galdam būtu par ~1500Ls un pārējām padarīšanām par ~ 400 EURO, kas pie azartspēļu ienākumiem ir apsurdi maza likme…. smieklīgs tas Reirs, kaut formāli viņš runā pareizi, tomēr jāsaprot, ka cienījams valstsvīrs neizvairās no sociāli taisnīgas situācijas izvērtēšanas.
    Veiksmi vēlot!

  4. Reirs ir gļēvulis, viņa “argumenti” nepārliecina. Nodokļus cels mikrouzņēmumiem, bet ne naudas izspiedējiem. Dombrovska valdībai viss ir ačgārni. Manuprāt, nodokļus vajag pacelt ne tikai azartspēļu biznesu īpašniekiem, bet arī tā saukto “ātro kreditu” uzņēmumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+