×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
15. janvāris, 2018
Drukāt

Saeimā iesniedz parakstus par Kopdzīves likuma iniciatīvu (41)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Šodien, 15. janvāri, partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un iniciatīvas “Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā” autors Juris Pūce iesniedzis Saeimā minētās iniciatīvas parakstus, lai uzsāktu Kopdzīves likuma apspriešanu parlamentā, portālu la.lv informēja J.Pūce.

Kopā par Kopdzīves likuma iniciatīvu parakstījušies 10 276 cilvēki, un tuvākajā laikā izstrādātais likumprojekts tiks skatīts Saeimā.

J.Pūce skaidro, ka valsts esošai varai, pieņemot Kopdzīves likumu, ir iespējams nodemonstrēt izlēmību un ieņemt aktīvu lomu sabiedrībā nozīmīgu problēmu risināšanā.

“Saeimai šī ir lieliska iespēja pierādīt, ka tā spēj risināt Latvijai nozīmīgas problēmas un nodrošināt vienlīdzīgu tiesisko aizsardzību visām Latvijas ģimenēm. Ir jābeidz šķirot ģimenes labajās un ne tik labajās. Valstij ir jārada tiesisks regulējums, reaģējot uz sabiedrībā notiekošajām tendencēm – šobrīd lielākā daļa bērnu dzimst ārpus laulības un pāri aizvien mazāk izvēlas slēgt laulības saites, tādējādi negūstot tiesisku aizsardzību no valsts. Atbilstoši 2014. gadā Latvijas Zvērinātu notāru padomes un pētījumu centra “SKDS” veiktajai aptaujai, 70% Latvijas iedzīvotāju kopdzīvi bez laulības uzskata par pieņemamu. Tāpat arī viendzimuma ģimenēm, kuras ir daļa no mūsu sabiedrības, šobrīd nav nekāda valsts aizsardzības mehānisma. Tāpēc ir ļoti būtiski, ka Kopdzīves likums Latvijā tiek pieņemts un ģimenes – aizsargātas,” skaidro J.Pūce.

Latvija šobrīd ir viena no retajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā nepastāv Kopdzīves likums vai tam līdzīga juridiska forma.

Iniciatīvas autori norāda, ka šobrīd valsts apgrūtina nelaulātu pāru dzīvi, bieži vien radot necilvēcīgas situācijas. Piemēram, partneris, kura nelaulātais dzīvesbiedrs cietis negadījumā, nedrīkst pieņemt nepieciešamos medicīniskos lēmumus sava dzīvesbiedra vietā. Nelaulāts dzīvesbiedrs nesaņem sava partnera kopšanas tiesības invaliditātes gadījumā. Nelaulāti dzīvesbiedri nesaņem nodokļu atvieglojumus, nevar mantot, nesaņem atbalstu no valsts vai pašvaldības dzīvesbiedra bojāejas gadījumā.

Kopdzīves likums paredz šis un vēl daudzas neuzskaitītas, bet daudzām ģimenēm aktuālas problēmas, risināt. Kopdzīves likuma projekts ir izstrādāts pēc Igaunijā pieņemtā Kopdzīves likuma parauga. Tas paredz iespēju nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas nodrošinās atbilstošas civilas un administratīvās tiesībās. Papildus tam Kopdzīves likumprojekta iniciatīvā iestrādāts mehānisms, kas paredz arī faktiskā kopdzīvē dzīvojošu pāru tiesības uz valsts aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Cik nodoklitis kartejais bus jamaksa?

 2. Nesaprotu kāpēc Pūce nepievienojas kustībai PAR, tur nākamajās vēlēšanās būs homoseksuālistu un viņu draugu atbalsts, iespējams pārvarēs 5%, bet ceru, ka tik daudz viņu Latvijā nav.

 3. Ko gan citu var sagaidīt no pērtiķu pēcnācējiem?

 4. Tie , kas nav vēlējušies nostiprināt savas partneriskās attiecības reģistrētā laulībā, to nedarīs arī pie notāra .
  Nekaunīgs veids viendzimuma partnerattiecību legalizēšanai laikā , kad tauta iet mazumā .

 5. Bet vai tāpēc valsts atbalsts nav tieši ģimenēm nevis vienkārši kopdzīvei ? Nožēlojama iniciatīva !

  Protams spiež LGBT pārtāvji, kuri nevar klasificēties normālai ģimenei !

 6. kas ir tādi puces un tiem lidzigie, kas amata,naydas un varas del gatavi jebkuru cucibu un nelietibu atbalstiit un vel pat reklamet

 7. Ķēmarausis.Viendzimuma ģimenes… nav ko teikt, skan šausmīgi.Attopies , Juri Pūce.Pakaļskrējējs.Kādi bērni tajās ģimenēs izaugs, jo bērni pārsvarā ņem piemēru no vecākiem.

 8. kopš kura laika la.lv piesmērējusies DELFIEM?

 9. Nedrīkst ko tādu pieļaut, tāpēc vien, ka pēc j.pūces prāta, kas līdzīgs esot pieņemts Igaunijā. Cerams Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju nav tik akli paklausīgi šm sīksīkas saujiņas neveselo un šādu uzpirkto nodevēju, būtībā pretlatvisko kaitnieku spiedienam! Mums daudzi normāli orientētie dzīvo nereģistrētās attiecībās un bez kādām problēmām. Ja tagad varēs legalizēt noviržu mākto kaprīzes, kādi vien to vēlēsies, tad visvairāk to darīs visi nākamajos gados iebraucēju, migrantu bari. Jo tāds pretdabisks likums ļaus bariem veču, citādi nekādi bez LV pilsonības, bet tādejādi ” ģimeņu apvienošanai” varēs savest otru tādu pašu baru svešos. Un nākotnē izrādīsies, ka perverso viendzimuma pāri izrādīsies jau mazākais ļaunums, bet svešo migrantu bari gan pa šiem “kopdzīves likuma ” parodijas vārtiem varēs netraucēti saplūst milzīgā skaitā. Un kas nākotnē ir viegli prognozējami, jo bezgalīgā migrantu plūsma netiek pārtraukta, bet gan otrādi visādi veicināta un tieši uz Eiropu, nevis uz plašajām bagāto arābu zemēm un tukšo Āfriku. Ar šo “likumu” gan tie, gan šie varēs to darīt neierobežoti un mēs arī šinī jomā kļūsim par vēl vairāk sašķeltu gļēvu, apmātu, bet par truleņu un draņķu slavētu “civilizētu valsti”!

 10. Pūce no skapja izkāpa?

 11. Dīvaini un nepieņemami, ka tāds partijas “Latvijas atīstībai” priekšsēdis nevis atbalsta Latvijas likumus ,bet gan iestājas pret valsts Pamatlikumu, pret Satversmi! Kurā skaidri pateikts, ka laulība ir divu pretēju dzimumu cilvēku, vīrieša un sievietes likumīga savieniba! Lai aicinātu uz pretlikumīgu rīcību ir jābūt nelietim, stulbam vai uzpirktam tipam, bet visi šie varianti ir necienijami un tādu partiju degradējoši!

 12. mēē 16. janvāris, 2018 12:10
  Atbildēt

  Kāpēc tikai cilvēku valoda ir vienīgā valoda, kurā ir jādod jāvārdu?!
  Kas tā par diskrimināciju?! Katrai dzīvnieku sugai (t.sk. arī cilvēkveidīgajiem) ir savas savstarpējās komunicēšanas veidi – gan skaņu, gan ķermeņa valoda. Ja tu tās nejēdz, tad tas nebūt nenozīmē, ka to nav!
  *************************
  Protams, ka katrai dzīvai radībai 100% ir sava saziņas valoda un mūsu ārprātīgi modernajiem “mozaikas” stila minoritātes aizgādņiem un LV esošajiem pārstāvjiem, kas vēlas ļaut visiem pilsoņiem godīgi noslēgt līgumu ar nākamo dzīvnieku kārtas dzīvebiedru, ir tiesības no valsts pieprasīt dzīvnieku valodas tulku. Jo pat Igaunijas Kopdzīves likums vēl neparedz šo un vēl daudzas neuzskaitītas, bet daudzām šādām ģimenēm aktuālas problēmas sastingušas nerisinātas. “Saeimai šī ir lieliska iespēja pierādīt, ka tā spēj risināt šīs Latvijai visnozīmīgākās problēmas un nodrošināt vienlīdzīgu tiesisko aizsardzību visām Latvijas ģimenēm steidzamības kārtā, kā mūs partija to pieprasa. Un kad mūsu progresīvā partija „LATVIJAS ATĪSTĪBAI”šos sabiedrības totālās tolereances pozitīvās izpausmes visu veidu minoritāšu tiesībās būs sasniegusi savu pirmo pakāpi, sāksies īstais mūsu humānās partijas darbs. Jo tas tiešām tikai Pirmais solis, jo vēl ir ļoti daudzi mūsu sabiedrībā diskriminēti dažādu uzskatu un prasību veidu ignorētie, apspiestie subjekti, par kuru tiesībām partija “Latvijas atīstībai” iestāsies mūžam!

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 14. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 15. nenosmieties! 🙂 .. čekisti un neolibersasti rokās sadevušies, lai “noliktu ” vietā Latvijas tautu, tās identitāti t.i. lai noliktu mūsu tradīcijas kaut kur aiz durvīm.. Nu ja, tā jau tas ir! Ko gan citu var gaidīt no tiem, kuri ar pirkstu taisīti? Neko! Jo šie – ar pirkstu taisītie – nekad, neko nav dzirdējuši par pienākumu! Tie baroti tikai ar tiesībām – ar angliski runājošās cilvēces daļas perverso analītisko filosofiju! Ar pirkstu taisītie mātes pienu nam pazinuši un tāpēc pienākumu nekad neatpazīs! …. Ha aha hāāā! 🙂 … suņi rej, bet karavāna iet tālāk …

 16. es vēlētos sev tiesības vienlaikus reģistrēt vairākas kopdzīves… tā tak dzīvē var sanākt….jurītis aizmirsis par manām vajadzībām, pārāk sakoncentrējies uz citām, kur tak var saņemties to laubību noslēgt, bet lūk es nekad un nekādi nevaru:)

 17. Pilniigi piekriitu..un veel ieteiktu to lietu padariit pavisam vienkaarshu..ja jau cilveekiem nav laika nokaartot savas attieciibas normaalaa veidaa..tradicionaalaa..:) atljaut lielveikalu kasiereem registreet shos kopdziives gadiijumus, akuraat tikpat vienkaarshi kaa samaksaat reekinus …

 18. būtībā tikai ar šo vienu ar šo aktivitāti viņi zaudējuši ļoti daudz jau gandrīz iegūtu vēlētāju balsu – manējo un, cik zinu, vēl un vēl. Un, taisnību sakot, jau diezgan pieriebies šīs viendzimuma propagandas demagoģiskums.

 19. OIK korifejs pēkšņi meties uz kopdzīves likumu. Varbūt labāk virzīt OIK likvidēšanas likumu?

 20. Kāpēc viendzimuma ģimenes nevar saņem dzimuma pabalstus?

  • Laikam varēs un arī varēs ņemt bērnus adopcijai – lai Mozaīkai turpinājums – bērnu namus likvidēs un šie Mozaīkas fani jau rindā pēc bērniem – kur ”Glābiet bērnus” – klusums – samaksāts par ”projektu”?
   Aicinu visus šos jautājumus Latvijā salikt uz viena šaha galdiņa un taps skaidri visi Mozaīkas gājieni…

 21. . Vai kļūsim beidzot toleranti pret citiem ?
  Vai jūs maz ziniet ko nozīmē vārds tolerants tas ir pakļaušanās tātad visiem vajadzētu pakļauties tiem kuri šeit grib ieviest nešķīstību.

 22. Viendzimuma ģimenes?! Kas tas par veidojumu???
  Vai es savu kazu arī varētu precēt? Un kopā it kā audzināt bērnus?! Kāpēc nē???

  • Vari precēt savu kazu,ja viņa cilvēku valodā Tev dod Jāvārdu un piekrīt.

   • Kāpēc tikai cilvēku valoda ir vienīgā valoda, kurā ir jādod jāvārdu?!
    Kas tā par diskrimināciju?! Katrai dzīvnieku sugai (t.sk. arī cilvēkveidīgajiem) ir savas savstarpējās komunicēšanas veidi – gan skaņu, gan ķermeņa valoda. Ja tu tās nejēdz, tad tas nebūt nenozīmē, ka to nav!

 23. Pietiekami liela sabiedrības daļa šobrīd aicina politiķus juridiski akceptēt sabiedrības plurālistisko dabu, kur katrs indivīds ir tās augstākā vērtība, bet savās interesēs un vajadzības ir līdzvērtīgs un arī atbildīgs par savu rīcību pret pārējiem. Vai kļūsim beidzot toleranti pret citiem ? Un vai kādreiz pārstāsim atbalstīt konservatīvus un ortodoksālus indivīdus, kuriem galvenais ir neļaut, bet aizliegt ?

  • Kam pietiekami liela sabiedrības daļa? Manuprāt nav pietiekami. Tas ir stabils mazākums. Demokrātiska sabiedrība balstās uz vairākuma viedokli. Un protams, katram ir jāatbild par savu darbību vai bezdarbību. Arī piekopjot attiecīgu dzīves stilu.

 24. …ka tā spēj risināt Latvijai nozīmīgas problēmas un….
  Nu Pūce, tā Latvijai ir pseidoproblēma!!!!

  Pakustini savas smadzenes un piedāvā cilvēkiem nozīmīgākus problēmu risinājumus!!!
  Bezdeficīta budžetu, vienotu izglītības sistēmu, sakārtotu veselības aprūpi (tik daudz naudas nav nepieciešams), atceltu NĪN vienīgajam mājoklim, u.t.t.

 25. Pilnīgi nevajadzīgs likums!!!
  Tad jau citus likumus arī vajag dublēt!!!
  Loģikas trūkums – negrib laulāties (jo oficiāli jāsarakstās), tādēļ grib oficiāli reģistrēt attiecības pie notāra.
  Kas par sviestu!!!

 26. 10 tk parakstu, saima skatis, virzis, analizes lai butu ka eiropa.
  Pagajusa nedela 18 tk parakstu par nodokla atlaidi pirmajam nekustamajam ipasumam, kura persona deklareta. Iniciativu noraidija. Saskana ar Satversmi.
  Kas tas ir – demokratija

 27. Interesanti, un kas liedz šodien aiziet un reģistrēt laulību Dzimtsarakstu nodaļā? Tā taču nav laulība baznīcas izpratnē un ne ar ko neatšķiras no piedāvāta kopdzīves likuma. Ja nu tikai legalizēt lezbiešu un geju attiecības. Kaut gan arī tie var sakārtot mantiskos jautājumus bez šī likuma ja vien ir gribēšana. Priekš tam jau ir civiltiesiski līgumi un pilnvarojumi domāti.

 28. Brauc pūce uz indiāņiem okupēto zemi un dzīvo kopdzīvē kaut ar šakāliem.

 29. Normāls likums,apmēram tāds pats kā Igaunijā.Latvijā puse iedzīvotāju dzīvo nereģistrētās attiecībās,tagad varēs tās legalizēt, kuri to vēlēsies.Varbūt arī es aiziešu to izdarīt,jo laulāties nevēlos.Kas attiecas un viendzimuma pāriem,tad arī viņi varēs to izdarīt un mēs vismaz vienā jomā kļūsim par civilizētu valsti.

 30. var konkrēti paskaidrot, ar ko atšķiras kopdzīves legalizēšana no salaulāšanās.

  • Cik noprotams, kopdzīves likums, pavērs jaunu iespēju trešo valstu pilsoņiem, apmesties ES, bez uzturēšanās atļauju pirkšanas, bet nākotnē, ja kopdzīves statuss tiks pielīdzināts laulībai, ”optimizēt” nodokļus, jo ģimenes locekļu starpā notikušiem naudas un mantas darījumiem ir vai nu samazināti nodokļi, vai tādu nav vispār… Eiropā jau ir piemēri, ka laulājas viena dzimuma cilvēki, ne seksuālās orientācijas dēļ, bet finansiālu darījumu dēļ. Būs jautri…

 31. Netiklības veicināšanas likumprojekts. Aiz tā slēpjas deģenerējušos ļautiņu vēlme uzspiest Latvijas tautai netiklību, m..u, pederastu-lesbiešu attiecību oficiālu atzīšanu.
  Faktiski likumprojekts kopē laulību reģistrēšanu, tikai ar to atšķirību, ka šajā gadījumā kopdzīv varēs reģistrēt arī homoseksuālisma neirozes skartie.
  Nost ar šadu likumprojektu, un vēlēšanās noteikti nebalsot par šo likumprojektu atbalstījušo partiju.

 32. Kas balsos par šo deģenerātu partiju? Uz ko viņi cer!?

 33. Ja jāiet pie notāra reģistrēties, kāpēc nevar uz domi reģistrēt oficiālu laulību?

 34. Viendzimuma attiecību legalizācija.

 35. Ja nelaulātajieb būs jāreģistrē nelaulāta kopdzīve, kas traucē reģistrēt lailību?

Draugiem Facebook Twitter Google+