×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Saeimā iesniegti likumprojekti par ebreju piecu īpašumu restitūciju (9)

Foto - no Kandavas novada muzeja arhīvaFoto - no Kandavas novada muzeja arhīva

SInagoga Kandavā

Šodien Saeimā iesniegti vairāki likumprojekti par ebreju piecu īpašumu restitūciju, liecina parlamenta mājaslapā publicētā informācija.

Likumprojektos rosināts lemt par piecu īpašumu atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei – par ēku Abrenes ielā 2, Rīgā, kas ir bijusī ebreju skola un patlaban stāv tukša, par ēku Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Rīgā, kas ir bijusī ebreju reliģiskā skola un tagad ir Finanšu ministrijas īpašums, par ēku Ludzas ielā 25, Rīgā, kur kādreiz bijusi ebreju slimo kopšanas biedrība, par ēku Kļavu ielā 13, Jūrmalā, kas ir bijusī sinagoga, bet tagad tajā izvietoti divi pašvaldības uzņēmumi, kā arī par bijušo sinagogas ēku Lielajā ielā 31, Kandavā.

Īpašumus plānots nodot, lai mazinātu vēsturiskās netaisnīgās sekas Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskās Vācijas veiktā holokausta un Padomju okupācijas režīma darbības rezultātā Latvijas teritorijā.

Četrus likumprojektus Saeimā iesnieguši deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Atis Lejiņš (V), Artis Rasmanis (ZZS), Solvita Āboltiņa (V) un Lolita Čigāne (V). Vienu likumprojektu Rasmanis nav parakstījis, bet to ir parakstījis deputāts Rihards Kols (VL-TB/LNNK).

Paredzēts, ka jautājumu par likumprojektu nodošanu vērtēšanai komisijās Saeima varētu skatīt 29.janvāra sēdē, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Kalniņš.

Kā ziņots, “Latvijas Avīze” šomēnes rakstīja, ka Ārlietu ministrija Saeimai nodos likumprojektu par ebreju īpašumu restitūciju, kas it kā esot Latvijas pateicība par NATO klātbūtni valstī.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) neslēpa, ka Saeimā tiks iesniegts ministrijas sagatavotais likumprojekts par dažu ēku nodošanu Ebreju draudžu un kopienu īpašumā, kas ebreju organizācijām un biedrībām piederēja pirms Otrā pasaules kara.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāpēc 2003. gadā dibinātai organizācijai būtu jādāvina īpašumi, kam ar to nav pilnīgi nekāda sakara?

  Kāpēc viena tauta tiek nostādīta priviliģētā stāvoklī?

  Kā tas iespējams, ka īpašumi tiek atdoti nevis pamatojoties uz īpašumtiesībām, bet gan etnisko izcelsmi ar īpašnieku?

  Kāpēc Latvijai vispār kaut kas kaut kam ir jāatdot, ja Latvijas 2. PK laikā nemaz nebija un tā nevienam neko nav atņēmusi?

 2. ebreju 5 īpašumu restitūciju Atbildēt

  Kad tas bija?
  Pirms 70+ gadiem?
  Kur restitutētāji 70 gadus bija?

 3. Kādā vēidā Tu piedalīsies / atbalsti komisiju, kura aprēķina PSRS nodarīto Latvijai?

 4. Vai nu ir visiem objektiem privatizēšana beigusies, vai VISI nacionalizētie objekti atkal jādenacionalizē.
  Šitā izskatas pārāk daudz par VIP darīšānu.
  Vai Vācija par to maksās vai Latvijas iedzīvotāji?

  • Īpašumus Latvijā atņēma Krievija 1940.gadā.Latvijas žīdus iznīcināja nacisti.Ne Krievijas ebrejiem ,kuri savu biedrību Latvijā nodibināja 2003.gadā,ne Latvijas valstij ar to nav nekāda sakara.

 5. Četrus likumprojektus Saeimā iesnieguši deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Atis Lejiņš (V), Artis Rasmanis (ZZS), Solvita Āboltiņa (V) un Lolita Čigāne (V). Vienu likumprojektu Rasmanis nav parakstījis, bet to ir parakstījis deputāts Rihards Kols (VL-TB/LNNK). LIKUMPROJEKTS par ēkas atdošanu bijušajiem īpašniekiem (pirmkārt – nosauciet uzvārdus, KURI tie ir tagad. Asociācijas ar Centrālo Universālveikalu). Vai iespējams uzzināt iemeslus, kādēļ nepieciešams LIKUMPROJEKTS, kas neatbilst pastāvošajiem likumiem?

  • Artis Rasmanis ir tas džeks “ļuļkā” blakus Kristeram Serģim. Lolita Čigāne, savukārt, dāma ar lakatiņu biznesu. Viņi jau nu noteikti paši iedomājās uzrakstīt kādu projektiņu neviena nelūgti un pilnīgi nesavtīgi.

 6. Sāksim dalīt īpašumus no jauna?

 7. Kā man patīk Orvela “Dzīvnieku ferma”!

Draugiem Facebook Twitter Google+