×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Saeima ievēlējusi jauno NEPLP padomi

saeima_balso2

Saeima šodien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ievēlēja piecus locekļus, kurus balsojumam parlamentā bija izvirzījusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Deputāti NEPLP ievēlēja filmu un raidījumu studijas “Mistrus Media” vadītāju Gintu Grūbi, “Turības” Komunikācijas zinātņu katedras vadītāju Aināru Dimantu, “Latvijas Vēstneša” portāla nozares redaktori Aiju Duļevsku-Cālīti, SIA “Vesta LK” mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu vadītāju Daini Mjartānu un Anša Epnera filmu studijas “AVE” producentu, operatoru un režisoru Ivaru Zviedri.

NEPLP locekļi tika ievēlēti pirmajā atklātajā balsojumā, kopš 1.februārī stājās spēkā parlamenta Kārtības ruļļa grozījumi, kuri paredz lielāko daļu valsts amatpersonu ievēlēt atklāti.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Latvijas Satversme, šis likums un citi normatīvie akti.

Minētajai institūcijai ir tiesības pārbaudīt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa izplatīto programmu uzskaiti un ierakstus, kā arī pieprasīt no elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem to finansiālās darbības pārskatu, ja šie plašsaziņas līdzekļi pieprasa vai iegūst valsts vai pašvaldību budžeta finansējumu vai maksājumu atvieglojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+