Latvijā
Sabiedrība

Saeima iniciatīvu pret “Ušakova biļetēm” pieņem kā parastu iesniegumu; sūtīs Dombrovskim 0


Saeimas ēka gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā.
Saeimas ēka gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā.
Foto: LETA

Saeimas Prezidijs pirmdien “manabalss.lv” parakstīto iniciatīvu pret biļešu cenu diferencēšanu Rīgas sabiedriskajā transportā nolēma pieņemt kā parastu iesniegumu.

Pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) priekšlikuma iesniegums tiks pārsūtīts Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Valsts kontrolei.

Iesniegums netika pieņemts kā iedzīvotāju kolektīvā iniciatīva, jo pēc iniciatoru sniegtās informācijas izrietēja, ka tieši par iesniegumu Saeimai ir parakstījušies apmēram 3000 cilvēku nepieciešamo 10 000 cilvēku vietā.

Sākotnēji paraksti vākti par vēstuli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (RP). Ar 7000 parakstiem vēstule ministram iesniegta un pēc tam tika turpināts vākt parakstus, lai iesniegumu nogādātu Saeimā, pirmdien Prezidijam skaidroja iniciatīvas grupas pārstāve juriste Ieva Brante.

Prezidija sēdē Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Gunāra Kusiņa un Brantes sarunā tika konstatēts, ka pie savāktiem 7000 parakstiem tika mainīts iesnieguma adresāts – uz Saeimu. Līdz ar to iesniegumam Saeimā ir savākti vien ap 3000 parakstu, jo kopējais parakstu skaits ir apmēram 10 000.

Brante gan izteica absolūtu piekrišanu Prezidija lēmumam, norādot, ka svarīgākais ir šī jautājuma atrisināšana.

Kā ziņots, portālā “manabalss.lv” aptuveni divu nedēļu laikā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu pret biļešu cenu diferencēšanu Rīgas sabiedriskajā transportā. Līdz ar to iniciatīva tika iesniegta vērtēšanai parlamentā.

Saistītie raksti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vēl nav sniegusi savu atzinumu par saistošo noteikumu grozījumiem, ar kuriem plānots veikt izmaiņas sabiedriskā transporta tarifos. Rīgas domes pārstāvji prognozē, ka ministrija, visticamāk, tos atzīs par tiesiskiem, bet prasīs precizēt atsevišķus punktus. Precizējot noteikumus, atlaižu piešķiršanu varētu rosināt ne tikai Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, bet arī tiem, kam Rīgā ir īpašums.

VARAM nav juridisku iemeslu aizliegt Rīgas domei sniegt rīdziniekiem atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā un līdz ar to iebilst plānotajai sabiedriskā transporta maksas reformai, šodien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

LA.lv