×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Saeimā izstādīs unikālus materiālus par Baumaņu Kārli un valsts himnas tapšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 9. oktobrī, plkst. 10:30 ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas līdzdalību Ministru kabinetā tiks atklāta Latvijas valsts himnas autora Baumaņu Kārļa 180.dzimšanas dienai veltītā izstāde “No lūgsnas līdz himnai”, kas vēstīs par Baumaņu Kārļa dzīves gaitām, paveiktajiem darbiem, tostarp, par Latvijas valsts himnas tapšanu, LA.lv uzzināja Valsts kancelejā.

Izstāde “No lūgsnas līdz himnai” ir īpaši veidota, lai parādītu līdz šim mazāk zināmo par himnas tapšanu, par tās autoru Baumaņu Kārli un dotu iespēju iepazīt viņa radošo veikumu koru dziesmās, dramaturģijā un publicistikā. Kā viens no unikālākajiem eksponātiem ir Baumaņa Kārļa rokrakstā pierakstītās lūgsnas “Dievs, svētī Latviju!” notis, kas ikdienā glabājas Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas seifā.

Baumaņu Kārļa dzimtā puse ir Limbaži, starp citiem izstādes eksponātiem varēs aplūkot arī karogu “Limbažu Dziedātāji 1869.-1880.”, ar ko limbažnieki piedalījušies Dziesmu svētkos Jelgavā.

Izstādē izmantoti eksponāti no Limbažu muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas.

Pēc izstādes atklāšanas plkst. 11 ikviens ir aicināts klausīties arī publisku lekciju “Latvijas valsts himna un tās autors – Baumaņu Kārlis”, ko lasīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītājs, asociētais profesors Jānis Kudiņš. Tiks nodrošināta arī lekcijas tiešraide Ministru kabineta mājaslapā.

“Latvijas valsts himna “Dievs, svētī Latviju” līdzās sarkanbaltsarkanajam karogam un ģerbonim ir mūsu valsts simbols, un cilvēku lepnums par savu zemi. Turēsim to vienmēr augstu godā!” aicina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Izstāde tiek atklāta valsts pārvaldes iestāžu Atvērto durvju dienu laikā un ar to Ministru kabineta viesi varēs iepazīties līdz 4.novembrim. Atvērto durvju diena valsts pārvaldē notiek jau piekto gadu, un tai ir augsta sabiedrības, īpaši skolēnu, interese. Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā šogad savas durvis atvērs vairāk nekā 130 dažādas valsts iestādes visā Latvijā. Katra iestāde ir sagatavojusi īpašu programmu, lai ikviens var gūt priekšstatu par iestādes ikdienas darbu. Ar plašo piedāvājumu var iepazīties vienuviet pasākuma mājaslapā www.atvertodurvjudiena.lv.

Ar izstādi “No lūgsnas līdz himnai” un Ministru kabinetu var iepazīties, piesakot ekskursiju Ministru kabinetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+