×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Saeima jau nākamnedēļ varētu lemt par ministru algu palielināšanu (19)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāte Lolita Čigāne

Saeima nākamnedēļ varētu lemt par likumprojektu, kas cita starpā paredz palielināt ministru algas, savukārt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija par šo ierosinājumu diskutēs rīt, 21.oktobrī.

Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā sākotnēji tika rosināti, lai apmēram 30 atvaļinātiem robežsargiem segtu veselības aprūpes izdevumus tāpat kā atvaļinātiem karavīriem. Tomēr uz trešo lasījumu šim likumprojekta Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Lolita Čigāne (V) iesniedza priekšlikumus, kas paredz palielināt valdības locekļu atalgojumu.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC) sacīja, ka rīt komisija varētu izskatīt visus priekšlikumus šim likumprojektam, kas nozīmē, ka nākamnedēļ Saeimas plenārsēdē deputāti šos likuma grozījumus jau varētu pieņemt galīgajā lasījumā.

Dolgopolovs uzsver, ka šī likuma izmaiņas bija domātas robežsargiem un tās jāpieņem šim parlamenta sasaukumam. Viņš norāda, ka pats neatbalsta Čigānes priekšlikumu būtību un arī neatbalsta “nedz vietu, nedz laiku”, kad šīs izmaiņas rosinātas.

Dolgopolovs arī piebilda, ka rīt komisija savu viedokli par šiem ierosinājumiem formulēs, balsojot par šiem priekšlikumiem, tāpat balsot būs iespējams arī plenārsēdē.

Savukārt Čigāne, komentējot savu ierosinājumu, norāda, ka “mīļā miera labad ministru algas varētu atstāt, kādas tās ir, bet Latvijas nākotnes vārdā – tās jāpaaugstina”. Viņa skaidro, ka priekšlikums paaugstināt ministru algas par kopumā 800 eiro “uz rokas” “palielinās iespēju ministru atbildību atbilstoši atalgot un dos cerību, ka, apstiprinot amatā ministrus, mēs apstiprināsim nozares stratēģiskos vadītājus, kas spēs tālredzīgi ieskatīties nākotnē un jau šodien veikt nepieciešamos soļus, jo “pastāvēs, kas pārmainīsies””.

“Sabiedrībā ir populārs uzskats – ministri un deputāti tikai sēž mīkstos krēslos, saņem lielas algas un neko nedara, kamēr “tauta slīgst nabadzībā”. Jā, Latvijā sabiedrības nevienlīdzība ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā, nabadzības riskam pakļautas daudzas ģimenes, kurās aug bērni, minimālās algas saņēmējiem nereti ir izdevīgāk turpināt saņemt pabalstus, nekā būt darba tirgū. Katrai no šīm problēmām ir risinājumi, kas kuri nav nekādas brīnumnūjiņas, bet gudri veidotas politikas rezultātā ir iespējami,” pauž Čigāne.

Viņa akcentē – pat ja visiem pašreizējiem 13 Ministru kabineta locekļiem pašreizējo algu atņemtu pilnībā, tas budžetā ietaupītu 400 000 eiro, kas “neko nedotu minēto problēmu risināšanai, jo no šī ietaupījuma, piemēram, katram Latvijas pensionāram sanāktu vien seši papildu centi mēnesī”.

Čigāne arī piebilst, ka, palielinot ministru algas par 800 eiro pēc nodokļu nomaksas, ministru atalgojums tikai pietuvotos, bet nesasniegtu ministru atalgojuma līmeni Lietuvā un Igaunijā.

Kā skaidro Čigāne, šogad jūlijā Ministru prezidenta neto alga bija 1945 eiro, ministra – 1757 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 1379 eiro. Palielinot koeficientus, izmantojot kurus tiek noteikta valdības locekļu alga, premjera neto alga pieaugtu līdz 2769 eiro, ministru – līdz 2572 eiro, bet parlamentārā sekretāra – līdz 1634 eiro. Tātad premjera algas neto pieaugums būtu 824 eiro, ministru – 814 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 255 eiro.

Attiecīgi premjera algas bruto pieaugums būtu 1164 eiro, ministru – 1153 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 348, liecina Čigānes aprēķini.

Kā ziņots, no valdošās koalīcijas partijām tikai “Vienotības” pārstāvji ir ar mieru diskutēt par partijas biedres Lolitas Čigānes priekšlikumu, kas paredz palielināt valdības locekļu algas, savukārt Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvjiem nešķiet, ka šis būtu īstais brīdis par to runāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Biroju planktons ( krievu apzīmējums šai šķirai – offisnij plankton) vairojas un piesaista sev visus iespējamos resursus nedomājot ka ar to iznīcina resursu radītājus.

 2. Par ko? Par ko viņi būtu pelnījuši algas palielinājumu??? Par ko?? :@ Būtu lēmuši darīt kaut ko Latvijas nabadzīgo, trūcīgo vai penčuku labā. Grābj tikai visu sev. Saeima- Pasaules naba! Kauns par tādu.

 3. Bet varbūt balamutei Čigānei pašai būtu jāsāk ar tās “gudrās” politikas izveidošanu, lai iedzīvotājiem nevajadzētu sniegties pēc pabalstiem, un kad viņa to būs padarījusi, tad arī pieprasīt ministriem lielākas algas (?)

 4. Tad varbūt balamutei Čigānei pašai būtu jāsāk ar tās “gudrās” politikas izveidošanu, lai iedzīvotājiem nevajadzētu sniegties pēc pabalstiem, un kad viņa to būs padarījusi, tad arī pieprasīt ministriem lielākas algas

 5. bet vai nav tā ka šo jautājumu pagaidām atlika

 6. Tiešām? Jau nākamnedēļ? Atbildēt

  Vai tad NA un ZZS ir tikaI Vienotības filiāles,kurām pašām nav pilnīgi nekādas teikšanas?

 7. Dažādie viedokļi Atbildēt

  “Latvija ir atguvusi zināmu ekonomisko stabilitāti,bet tas noticis uz iedzīvotāju rēķina,un ir radījis neparedzētas sociālās sekas,a kurām valdībai šobrīd ir pienākums tikt galā,norādīja Luminas*.
  Viņš atzīmēja,ka vizītes laikā ar bažām ir ievērojis vairākas sociālkonomiskas problēmas,kurām ir jāpievērš tūlītēja uzmanība.Tās ir-augstais bezdarba līmenis,nabadzības pieaugums,augsta emigrācija ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū,iedzīvotāju novecošana,nepietiekams atbalsts daudzbērnu ģimenēm,augošais pašnāvību skaits un cilvēku tirdzniecība,kā arī nepietiekami ieguldījumi jaunu darba vietu radīšanā.”
  Skat.”ANO: bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū”,LETA,18.maijā 2013.
  *)ANO neatkarīgais eksperts Sefas Luminas.
  Savukārt “Vienotība” uzskata,ka vispirms jāsāk ir ar ministru algu palielināšanu un atvaļinājuma pabalsta piešķiršanu viņiem.

 8. “Pretēji atsevišķu uzņēmēju un politisko organizāciju paustajai nostājai,ārvalstu pieredze liecina par to,ka progresīvā nodokļu sistēma ne vien atrisina daudzus sociālos jautājumus,bet arī veicina ekonomisko attīstību. Latvijai būtu ar steigu jāpārņem šī pieredze,uzskata uzņēmējs un ekonomists Jānis Ošlejs.”
  “Ošlejs:Latvijas ekonomika raud pēc progresīvās nodokļu sistēmas”,LETA VIDEO,21:35,4.jūnijā 2010.

 9. Latvijas nākotnes vārdā valstī nevilcinoties jāievieš progresīvā nodokļu sistēma!

 10. nu protams,pieliksim lielāku algu ministriem….tikko ievēlēti,lai pierāda darbos kā to prasa katram prastam darba cilvēkam,tad lai cer uz algas pielikumu! NEKAS PA ŠIEM VAIRĀK KĀ 20 GADIEM!!! NAV UZLABOJIES BŪTISKI TAUTAS,STRĀDNIEKU NE ALGAS NE SADZĪVES NE VESELĪBAS LABĀ! saprotu – liela atbildība,bet vai līdz šim tāda nebija? nu tad jau nē. lai varbūt vismaz 2 gadu laikā padomā par tiem,kas viņiem maksā nodokļos naudu lai ministriem būtu tagadējās algas vismaz! man neskauž algu lielums,neesmu apmierinata ka katrai citai nozarei ”mums nav naudas”. nu kur tagad to dabūs ja nav ne veselībai,ne pensiju palielināšanai,ne skolotājiem kas TIEŠĀM IR pelnījuši lielākas vismaz 3x algas nekā patreiz jo VIŅI IR TIE,KURI AUDZINA JAUNO PAAUDZI,MĀCA KĀDAI JĀBŪT NĀKOTNEI VALSTĪ! bet tam nauda neatrodas….skumji skumji,tikko pirms vēlēšanām ko solīja visi?! ”kā var nesolīt”….jā,laikam

 11. Bet ja labi padomā – vidusskolas direktora alga, sīka bankas klerka alga u.t.t. plus atbildības līmenis. Pilsoņa uzskats ir ka vadošo ierēņu un protams ministru algām ir jābūt pieklājīgām, lai arī darbs būtu attiecīgs. Nožēlojami, bet nevaru nosaukt nevienu Ministru un arī Ministru Prezidentu – ir tikai sīki ministrīši un prezidentiņi ( te kāds ar koka plintīti skraidīja ap Brīvibas pieminekli, te salaida medicīnu grīstē un aizrotēja atpakļ pataupītā vietā, te atsūtīja policijas specvienību dzenāt Bauskas invalīdus, pat uz kafiju bauskā ar 150 km sundā… )

 12. Lasot šādus paziņojumus,man,kā 2.grupas invalīdei pēc audzēja operācijas ar pensiju 89 eiro,negribās vairs dzīvot,jo,tas,ko dara mūsu valdība,ir sāpīgāks par jebkuru vēzi!

 13. Vēl jau nebūs sabīdīti krēsli , nemaz nerunājot par darāmiem darbiem ,jau vajag algas celt !!!!
  Ko darīs pēc tam, sildīs lielās ,nobarotās pēcpuses …. jūs ļautiņi pagaidiet ……

 14. Nožēlojami un zemiski!!! Iedzīvotājiem garantēto iztikas minimumu 129 eiro nodrošinās tikai 2017.gadā, bet paši sev algas uzreiz pēc vēlēšanām! Tā izpaužas darbs pie tautas labklājības celšanas? Vai ministri ir pelnījuši vēl lielākas algas, ja tik daudzi iedzīvotāji dzīvo zem iztikas minimuma??? Tas ir spļāviens sejā lielākajai tautas daļai!!!

 15. Schwanzi, ne minis†ri!

 16. Prieks, kur tu rodies! Aš,rokas sāk niezēt!!!!

 17. Ak nabaga debutāti,viņi tak nevar iztikt ar savām ‘”niecīgajām”” alzdiņām…Kauna nav!!!!!!!!bet tas jau viņiem svešvārds kurš neiekļaujas vārdu krājumā!!!!!!!!!!

 18. Ļaudis, ko jūs darāt??? Pensionāriem nieka 7 eiro pielikāt… Tā jau ir…. sava āda vistuvākā…..

 19. Piekrītu, ministriem vajag lielākas algas. Kur ņemt naudu? Zinu – sakara ar to, ka valstī katastrofāli samazinājies iedzīvotāju skaits, tie vairs nespēj uzturēt Saeimu ar 100 deputātiem. Mums pietiktu ar 20 – 30, ne vairāk. Pārējie tāpat tur ir tikai balsošanai, reali strādā kādi 10.

Draugiem Facebook Twitter Google+