Latvijā
Vēsture

Saeima jaunajai Čakstes muzeja ēkai uzdāvina upeņu krūmus1

Foto – Saeimas Preses dienests

Saeimas deputāti, darbinieki un 8.Jauniešu Saeimas dalībnieki piektdien piedalījās tradicionālajā pavasara talkā „Dāvana Latvijai”, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, viņa dzimtas mājās „Auči” labiekārtotu jaunās muzeja ēkas apkārtni, informē Saeimas Preses dienests.

Aizvadītā gada talkā Saeimas deputāti, darbinieki un Jauniešu Saeimas dalībnieki kopā ar J.Čakstes radiniekiem muzeja topošās ēkas pamatos svinīgi ieraka laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Talkā šogad sakopta un labiekārtota jaunās muzeja ēkas apkārtne, tostarp iestādīti parlamenta dāvinātie upeņu krūmi.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008.gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pēdējos gados Saeimas deputāti un darbinieki sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

LA.lv