Lasītāju viedokļi
Politika

Kādus uzdevumus sev izvirza Saeimā ievēlētie pašvaldību vadītāji? 16

Foto – LETA

Ainārs Mežulis (ZZS), Smiltenes novada domes priekšsēdētājs: “Vēl jau mēs vadām savas pašvaldības, jaunā Saeima pirmoreiz kopā pulcēsies novembrī, taču jau tagad mums jābūt skaidrībai par to, ko centīsimies sasniegt jaunajā darbā Saeimas namā. Es varu vilkt zināmas paralēles – novada domē strādā deputāti no ZZS, “Vienotības” un NA, arī Saeimas koalīcijā būs pārstāvēti šie trīs politiskie spēki. Atšķirība tikai tā, ka novada domē strādājam bez opozīcijas, bet Saeimā ar to būs jārēķinās. Viens no maniem galvenajiem uzdevumiem, par ko iestāšos nepiekāpīgi, – panākt, lai tiktu ievērots vienlīdzības princips starp pašvaldībām un valsti, lai nebūtu tā, ka spēki tiek šķiesti centienos, kā pārdalīt varu, ka pašvaldībām atkal un atkal uzkrauj jaunas funkcijas, bet par finansējumu aizmirst. Otrs uzdevums – ceļu fonda atjaunošana. Un trešais – lai valsts mērogā tiktu domāts par sporta attīstību, īpaši – jaunatnes sporta. Šāds piemērs. Pirms gada Smiltenes novada sporta skolā darbojās 350 bērnu, tagad – jau 420, bet valsts finansējums lielāks nekļūst, pašvaldībai atkal jāliek klāt no sava budžeta.”

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2
Nellija Kleinberga (LRA), Skrundas novada domes priekšsēdētāja: “Mēs, pieci pašvaldību vadītāji, Saeimā būsim kā Čikāgas piecīši, kam jāceļ reģionu cilvēku pašapziņa un jāuzlabo garastāvoklis, tikai izskatās, ka es vienīgā strādāšu opozīcijā. Bet tik un tā kopā ar pārējiem ievēlētajiem pašvaldību vadītājiem strādāšu, lai pēc iespējas vairāk samazinātu normatīvos aktus. Jādod lielākas pilnvaras pašvaldībām un plānošanas reģioniem. Katrai sīkākai darbībai nevajadzētu pretī Ministru kabineta noteikumus; kad ierodas kontrolējošās institūcijas, ar pirkstu velk līdzi. Birokrātija taču neveicina attīstību, bet tieši attīstība ir tā, kam jāveltī visi spēki. Ticu, ka 
Skrundā­ bez manis viss turpināsies, te ir pietiekami daudz patriotisku cilvēku, kam rūp novada attīstība.”

 

 

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Inesis Boķis (“Vienotība”), Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Aktīvi strādāšu, lai sekmētu reģionu attīstību, iniciējot nepieciešamās izmaiņas likumdošanā. Valsts pārvaldē ir jāizslēdz funkciju dublēšanās, lieka birokrātija, jāmazina administratīvais slogs gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem. Veicināšu gan izmaiņas likumā “Par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu”, panākot, lai regulējums būtu tāds, kas stimulē pašvaldības attīstīt uzņēmējdarbību un piesaistīt investīcijas, gan reformas izglītības jomā, nodrošinot, ka reģionos ir iespējams iegūt konkurētspējīgu izglītību. Jāceļ profesionālās izglītības prestižs un jāstiprina reģionālo augstskolu loma, jānodrošina saikne starp darba tirgus pieprasījumu, uzņēmējdarbību, zinātni un inovācijām.”

 

 

 

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2
Juris Šulcs (“Vienotība”), Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Es visvairāk spēka veltīšu tam, ko vislabāk saprotu, – pašvaldību darbam. Jāsāk strādāt pie valsts 2015. gada budžeta, paralēli arī pie pašvaldību budžetiem. Vajadzīgs labāks likums par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, pašreizējais neveicina uzņēmējdarbību un jaunu darba vietu radīšanu novados, lauki kļūst tukšāki, bet Pierīga piebriest. Jāsamazina arī regulējošo papīru daudzums, tagad ir nevis darbs, bet gan ārprāts. Domes darbā mana aiziešana uz Saeimu neko nemainīs, jo mums Tukumā ir stipra komanda.”

 

 

 

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Aldis Adamovičs (“Vienotība”), Preiļu novada domes priekšsēdētājs: “Vēlos darboties Saeimas Tautsaimniecības komisijā vai arī Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijā. Īsi sakot, centīšos palīdzēt panākt, lai lauku un pilsētu teritorijas attīstītos vienmērīgāk. Tikko mēs, pieci ievēlētie pašvaldību vadītāji, tikāmies Pašvaldību savienībā, piefiksējām vairākus likumus, kuros nepieciešamas izmaiņas, mēs tās rosināsim.”

LA.lv