×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Saeima konceptuāli atbalsta ierosinājumu stiprināt skolēnu piederību Latvijai (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinājumu stiprināt skolēnu piederību Latvijai un uzdot Ministru kabinetam izstrādāt valstiskās audzināšanas vadlīnijas, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Paredzēts, ka Ministru kabinetam būs jānosaka Latvijas valsts simbolikas – valsts karoga, valsts himnas un valsts ģerboņa – lietošanas noteikumus izglītības iestādēs un tās rīkotajos pasākumos, neatkarīgi no izglītības iestādes juridiskā statusa. Izglītības iestādes drīkstēs lietot lielo valsts ģerboni valstiskās audzināšanas ietvaros.

Tāpat Ministru kabinetam būs jāizstrādā pasākumi, kādi rīkojami valsts svētku laikā izglītības iestādēs, izņemot augstskolas.

Likumprojekta autori norāda, ka grozījumi nepieciešami, lai tiktu sekmēta skolēnu piederības sajūta Latvijas valstij un tās pamatvērtībām, veicinot izpratni par demokrātiju un pilsoniskās līdzdalības iespējām, attīstot atbildības sajūtu pret sabiedrību un apkā

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Lasitajam: – ja TU TIESAM NESAJEDZI VAI NESAPROTI starpibu starp CCCP caurkrituso un viltus konstituciju un Latvijas Republikas, ka ari pedejas esamibas un tas Satversmes PATIESIBAS AIZSTAVIBAI VAJADZIGAS IZMAINAS SKOLAS UZDEVUMIEM … TEV LAIKS LASITIES PROM UZ SAVU PADOMIJAS REPLIKU …

  2. Arī PSRS bija jārīko obligāti pasākumi skolās pirms Oktobra svētkiem.

  3. Pēc cik gadiem jau neatkarīgās Latvijas IM vadībā jau no Piebalga laikiem…? Pamodās! Ar to arī apsveicu?

  4. Ja jau vecaaki grib rietumos pelniit lielaaku naudu, tad vislabaak buutu dariit taa: vecaaki straadaa rietumos, bet beerni paliek pievecteeva un vecmaates un iet Latvijaa skolaa. Pa daljai tas jau taa notiek. Un nestaastiet, ka Latvija ir visnabadziigaakaa zeme. Latvijaa ir visskaistaakaa daba, visvairaak telpas visiem un jaunieshiem vislielaakaas iespeejas atrast sev iepeeju ko patstaaviigi straadaat. Bez kungu paatagas.

Draugiem Facebook Twitter Google+