×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Saeima konceptuāli atbalsta nacionālā interešu objekta statusa piešķiršanu Okupācijas muzejam

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāti šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksam.

Grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā nepieciešami, lai nodrošinātu memoriāla kompleksa būvniecības projekta īstenošanu atbilstoši plānotajiem termiņiem, kā arī ievērojot to, ka memoriāla kompleksa būvniecības projekts būtu pabeidzams līdz Latvijas valsts simtgadei 2018.gada 18.novembrī.

Grozījumi tāpat paredz, ka memoriāla kompleksa būvniecības projekts ietver muzeja ēkas Strēlnieku laukumā 1 pārbūvi, tostarp jaunas piebūves – Nākotnes nama – būvniecību, un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā uzsvēra, ka nacionālo interešu objekta statusa piešķiršana ļaus operatīvāk rīkoties saistībā ar projekta īstenošanu.

Memoriāla kompleksa būvniecības projekts būtu jāīsteno līdz 2018. gada 31. jūlijam divās kārtās. Pirmā kārta paredzētu muzeja ēkas Latviešu strēlnieku laukumā pārbūvi, tostarp jaunās piebūves būvniecību. Muzeja ēkas ar piebūvi plānu paredzēts iekļaut likuma pielikumā. Otrā kārta paredz Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Likumā paredzēts iekļaut pielikumu ar Okupācijas muzeja ar piebūvi novietojuma plānu.

LA.lv jau rakstīja, ka pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas un visa Strēlnieku laukuma kompleksa kultūrvēsturisko vērtību. Savukārt projekta atbalstītāji uzsver: domstarpības par Okupācijas muzeju nav tikai arhitektūras jautājums, bet gan pauž Latvijas varas vēstījumu par šo objektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+