×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Saeimā konceptuāls atbalsts Ilgtspējīgas attīstības komisijas izveidei (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Gaidis Bērziņš.

Saeima ceturtdien, 13.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumu Saeimas kārtības rullī, kas parlamentā paredz izveidot Ilgtspējīgas attīstības komisiju, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Iepriekš Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš (NA) diskusijās par likumprojektu tā iesniedzēju vārdā aicināja atbalstīt komisijas izveidi, uzsverot, ka “ideja par atsevišķu pastāvīgo komisiju nav jauna un par to dažādos līmeņos ir spriests jau agrāk. Ilgtspējīgas attīstības jautājumi patlaban ir izkaisīti pa vairākām institūcijām, tāpēc šī būtu iespēja tos skatīt vienuviet. Tā būtu arī iespēja stiprināt Saeimas kapacitāti un palielināt parlamenta lomu mūsu valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanā un stratēģiski svarīgu jautājumu risināšanā”.

Plānots, ka Ilgtspējīgas attīstības komisija pārraudzīs Nacionālā attīstības plāna un Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam ieviešanu, kā arī uzraudzīs šo plānošanas dokumentu pārskatīšanu. Tāpat plānots, ka jaunā komisija, sniedzot savus atzinumus un priekšlikumus, līdzdarbosies citu stratēģisku un starpnozaru plānošanas dokumentu izstrādē, kā arī konceptuālu jautājumu risināšanā.

Patlaban Saeimā darbojas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Nacionālā attīstības plāna izstrādes un ieviešanas uzraudzības apakškomisija. Grozījums Saeimas kārtības rullī rosināts, lai stiprinātu parlamenta lomu mūsu valsts attīstības jautājumu risināšanā, norāda likumprojekta autori.

Par grozījumiem Saeimas kārtības rullī parlamentam būs jālemj vēl divos lasījumos.

Jau vēstīts, ka komisiju varētu vadīt bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš atgriezies darbā Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko vēl,bez zemes,elektrības un gāzes tirgosim ilgtspējigai attīstībai?

  2. goda, kauna, sirdsapziņas jēdzieni šiem cilvēkiem ir nesaprotami un sveši jēdzieni! Kaut nu mūs Visaugstākais pasargātu no “ilgtspējīgā veiksmes stāsta”! Brīdinājuma pazīmes ar elektroenerģiju, gāzi, Eiropas ĢMO jau redzamas!

Draugiem Facebook Twitter Google+