×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Saeimā ļauj veidot Latvijas Reģionu apvienības deputātu grupu (1)

Bite_leta_Lita_Krone_4

Saeimā tiks veidota Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputātu grupa, to pirmdien apstiprināja Saeimas prezidijs.

Iepriekš Saeimas Juridiskā biroja pārstāvji norādīja, ka grupas dibināšana neatbilst Saeimas Kārtības rullim, tādēļ tās izveidi lūdza precizēt.

Deputāti Inga Bite, Inga Vanaga, Gunārs Bilsēns, Juris Viļums, Inita Bišofa un Gunārs Igaunis precizējuši grupas mērķi – “pilnvērtīgi pārstāvēt Latvijas reģionu iedzīvotāju intereses Saeimas ikdienas darbā”. Paziņojumā par grupas izveidošanu, kas Saeimas prezidijam iesniegts 25.augustā, par darbības mērķi norādīta pilnvērtīga Latvijas Reģionu apvienības pozīcija Saeimas ikdienas darbā.

Juridiskais birojs vērsa uzmanību uz to, ka deputātu grupas darbības mērķis var būt tikai ar Saeimas deputātu darbību saistītu interešu apmierināšana, nevis parlamentā nepārstāvēta politiskā spēka interešu īstenošana. Pēc biroja uzskata, deputātu grupas izveidošana ar mērķi pārstāvēt 11.Saeimā neievēlēta politiskā spēka pozīciju un īstenot šā politiskā spēka intereses pēc būtības neatbilst Saeimas Kārtības rullim.

Tāpat uzsvērts, ka deputātu grupu var izveidot tikai divos gadījumos, proti, vai nu sadarbības veicināšanai ar citu valstu parlamentiem, vai arī citu ar deputāta darbību saistītu interešu apmierināšanai.

Jēdziens “ar deputātu darbību saistītu interešu apmierināšana” un tam atbilstoša darbības forma – deputātu grupa –, pēc Juridiskā biroja uzskata, nevar aptvert vai aizvietot tādas deputātu darbības un intereses, kuru īstenošana tam atbilstošā darbības formā jau ir noregulēta citās Saeimas Kārtības ruļļa normās. Proti, deputātu darbības un intereses, kuru īstenošana notiek, izveidojot frakciju, nevar aptvert vai aizstāt ar citu darbības formu – deputātu grupu. Deputātu grupas darbībai ir jābūt atvērtai arī citus politiskos spēkus pārstāvošu deputātu līdzdalībai, un to nedrīkst sašaurināt līdz konkrēta politiskā spēka pārstāvībai, paskaidroja Juridiskais birojs.

11.Saeimā darbojas piecas deputātu frakcijas – “Saskaņas centrs”, Nacionālā apvienība, “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība, Reformu partija, kā arī pie partijām nepiederošie deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pētījums ar infografikām par LRA un Artusu Kaimiņu kreisiepatrioti.lv/zinas/263-petijums-ar-infografikam-par-lra-un-artusu-kaiminu

Draugiem Facebook Twitter Google+