Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
13. novembris, 2014
Drukāt

Saeima lūgs Eiropas Komisiju atbalstīt Latvijas piena ražotājus

piens_leta2

Latvijas Saeima ceturtdien sēdē nolēma lūgt Eiropas Komisiju (EK) atbalstīt krīzē nonākušos Latvijas piena ražotājus, informē parlamenta Preses dienestā.

Ņemot vērā Krievijas noteikto embargo Eiropas Savienības (ES) pārtikas produktiem, Saeima lūdz EK steidzami rast pozitīvu risinājumu jautājumā par tiešas kompensējošas palīdzības piešķiršanu Latvijas piena ražotājiem, lai izvairītos no neatgriezeniskām sekām piena nozarē.

Paziņojumā uzsvērts, ka piena ražotājiem Latvijā steidzami nepieciešama palīdzība vismaz piecus līdz sešus mēnešus, līdz piena pārstrādes uzņēmumi atradīs jaunus tirgus un situācija piena nozarē stabilizēsies.

Tāpat atzīmēts, ka līdzšinējie ES tirgus regulēšanas pasākumi piena ražošanas nozarē nav devuši vēlamo rezultātu. Pašreizējā situācija liecina, ka vājākais ķēdes posms ir lauksaimnieki, kuri sāk apsvērt iespēju samazināt liellopu ganāmpulkus. Šāda notikumu attīstība tuvākajā nākotnē var negatīvi ietekmēt ne tikai piena pārstrādātājus, bet visas Latvijas piena nozares konkurētspēju.

Saeima vērš uzmanību, ka Latvija ievērojamu piena produkcijas daļu eksportēja uz kaimiņvalstīm, to skaitā Krieviju, tāpēc Krievijas uzliktā embargo sekas piena ražotāji Latvijā izjūt daudz sāpīgāk nekā citās ES dalībvalstīs. Savukārt, lai pārorientētos uz jauniem tirgiem, nepieciešams ilgāks laiks un apjomīgi ieguldījumi.

Saeimas deputāti aicinājumā EK norāda, ka ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs šā gada septembrī apņēmās rast iespēju sniegt atbalstu visvairāk cietušo valstu lauksaimniekiem, taču šā jautājuma risināšanai nepieciešamie pasākumi joprojām nav veikti, aicinājumā norāda deputāti.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+