×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Saeima Maksātnespējas likumā tomēr atbalsta nolikto atslēgu principu (papildināts) (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeima ceturtdien, lemjot par grozījumiem Maksātnespējas likumā galīgajā lasījumā, likumā atstāja normu par nolikto atslēgu principu, aģentūra BNS uzzināja parlamenta sēdē.

Deputāti no likuma neizslēdza normu, ko iepriekš otrajā lasījumā iebalsoja, ka pēc mantas, kas kalpojusi kā nodrošinājums, pārdošanas nodrošinātais kreditors zaudē savas prasījuma tiesības un atlikušās parādnieka saistības līdz ar izsoles akta apstiprināšanu tiek dzēstas.

Deputāti gan arī atbalstīja priekšlikumu, ka nolikto atslēgu princips būs piemērojams fizisko personu maksātnespējas procesā tikai uz to mantu, uz kuru nodrošinājums ir nodibināts pēc 2015.gada 1.janvāra.

Par normas izslēgšanu balsoja 25 deputāti, bet pret bija 58. Par normas izslēgšanu balsoja “Vienotības” un “Reformu partijas” deputāti, savukārt pret bija “Saskaņas centra” (SC), Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Nacionālās apvienības un neatkarīgie deputāti.

SC deputāti sēdē kritizēja koalīciju par priekšlikumu normu no likuma izņemt un pārmeta, ka tā ļāvusies banku lobijam, kas iepriekš “šantažējusi” ar augstākām pirmajām iemaksām kredītiem un kreditēšanas ierobežošanu, ja tiks ieviests nolikto atslēgu princips.

Savukārt koalīcijas deputāti pārmetumus noraidīja, uzsverot, ka nolikto atslēgu princips ir jāievieš, taču šo normu nevajag iestrādāt Maksātnespējas likumā, bet kreditēšanas regulējumā.

Jau vēstīts, ka grozījumi Maksātnespējas likumā, par ko ceturtdien galīgajā lasījumā lemj Saeima, paredz reformēt privātpersonu maksātnespējas tiesisko regulējumu, būtiski samazinot parādu saistību dzēšanas termiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir vēl nekaunīgāka nemaksatāju kategorija – pats aizlaidies peļņā uz ārvalstīm, bet savu dzīvokli izīrē un gūst reālu peļņu! Nemaksā ne bankai, ne apsaimniekotājam!

Draugiem Facebook Twitter Google+