×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Saeima mēģina anulēt “Ušakova atlaides” (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc garām debatēm Saeima vakar galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas cita starpā aizliedz pašvaldībā izmantot deklarēto dzīvesvietu kā kritēriju braukšanas biļešu atlaižu noteikšanai. Tomēr Rīgas dome (RD) jau atradusi ceļu, kā šo aizliegumu apiet.

“Saskaņas centra” Saeimas frakcija uzskata, ka valdošā koalīcija vienkārši cenšas apturēt Rīgas domes (RD) centienus palīdzēt rīdziniekiem. Deputāts Jānis Ādamsons sprieda, ka tas tiekot darīts vai nu politiskas greizsirdības dēļ, vai tādēļ, ka tas liktu valdībai rīkoties, lai arī citiem iedzīvotājiem būtu tādas pašas iespējas. Turklāt šādā veidā tiekot pārkāpts pašvaldības autonomijas princips.

Savukārt “Vienotības” pārstāvis Jānis Reirs debatēs vainoja Rīgas domi nesaimnieciskā darbībā un nepamatotā biļešu cenu “uzskrūvēšanā”. “Piemēram, sociāldemokrāts Aleksandrs Brandavs SIA “Rīgas karte” gadā saņem algā – 76 tūkstošus, bet “Rīgas satiksmē” vēl 20 tūkstošus latu. Un cik tad vajadzēs, piemēram, medmāsu gada algu vai Pierīgas skolotāju gada algu, kuri brauks uz Rīgas skolām, kuri brauks uz Rīgas medicīnas iestādēm apkalpot smalkos kungus? 243 medmāsu gada nobraucienu biļešu izmaksās, lai nosegtu izmaksas tikai vienam sociāldemokrātam Brandavam. Un viņš ir tikai viens no daudziem valdes locekļiem, izpilddirektoriem un tamlīdzīgām amatpersonām,” teica Reirs. Citi oponenti savukārt uzsvēra, ka RD tikai vairošot sociālo nevienlīdzību un sašķelšot sabiedrību.

ZZS pārstāvis Ingmārs Līdaka norādīja, ka “Vienotības” priekšlikums dzīvē nedarbosies, jo RD jau tagad ir atradusi veidu, kā to apiet “un izņirgt”. Šonedēļ RD mainīja iepriekš noteiktos kritērijus braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanai, nosakot, ka atlaides pienāksies visiem Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, kas nav sasnieguši 75 gadu vecumu, kā arī citviet deklarētiem iedzīvotājiem, kuriem galvaspilsētā pieder nekustamais īpašums.

Cīņa par un pret RD aktivitātēm aizēnojusi citus būtiskus grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā. Piemēram, grozījumi paredz izveidot sabiedriskā transporta padomi, kura veidos vienotu reģionālās nozīmes maršrutu tīklu, organizēs un pārzinās sabiedriskā transporta pakalpojumus, apstiprinās pakalpojumu tarifus un to izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutos, kā arī pārraudzīs sabiedriskajam transportam piešķirtos valsts budžeta līdzekļus. Padomē strādās desmit locekļi: pieci satiksmes ministra iecelti pārstāvji un pieci attiecīgo plānošanas reģionu attīstības padomju deleģēti pārstāvji – pa vienam no katra plānošanas reģiona. Tāpat paredzēts, ka par 2012. un 2013. gadu pārvadātājam ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus reģionālo vietējās nozīmes maršrutos kompensēs no valsts budžeta.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Viss ir ļoti pareizi!Lai Kuldīga,Cēsis un visas citas pilsētas domā kā piesaistīt savus iedzīvotājus pie savas pilsētas!Jādomā taču ar kādreiz!

 2. Jo vairāk es klausos mūsu deputātos,jo vairāk man patīk suņi!!!

 3. Steidzami jamaina pastavoša varas un pārvaldes sistēma. Partokrātijas sistema savas iespējas izsmelusi. Cik ilgi var paklaut visu sabiedrību atsevisķu individu iegribām, nekaunībai, muļķībām u.t.t. Dzīvojam ka KF pēc revolūcijas-anarhija kārtības māte.

 4. Esmu latviete, dzīvoju Latvijā un Rīga ir manas valsts galvaspilsēta!!!! Un pēkšņi es tai esmu svešiniece? Vai Rīga tagad pieder Ušakovam un Amerikam? Tātad man tagad jādzīvo savos ”pāķos” un labāk nebāzt degunu dažu ”visuvareno” privātīpašumos?????

  • Ko tad latviete nesatraucās , kad iebraucot Jūrmalā jāsamaksā lats, bet Pampāļos nav jāmaksā???

  • Gundega, ja dzīvojat Rīgā, kāpēc tur nedeklarējaties? Tātad tomēr tajo “pāķos” arī dzīvojat un tikai nelegāli izmantojat Rīgas labumus, nodokļus pašvaldības kasē nemaksājot.

 5. ….nav pienacis laiks rikoties Latvijas pilsoni atlaist Usakovu ar visiem usakoviesiem un uzkilt viniem 2 reizes lielaku brauksanas bilesu cenas,un liekas,ka tas jumts nepareiza vieta sabruka,piedod dievs par bojagajusajiem,lidzjutiba.

  • ka neviens latvietis nežēlotu ziedot brīvbiļetei uz plašo dzimteni daudziem šeit “iemaldījušamies”, kuri iedomājušies, ka bez citu komandas neprotam dzīvot.

 6. Vienkārši sabiedriskā transporta tarifu apstiprināšana jānodod SPRK, un jāpiesaista pretmonopolu kantoris – nezinu, kā viņu tur sauc, jo pilsētas (jebkuras) autobusi/trolejbusi ir tīrākais monopols, un kā tiek noteiktas “pašizmaksas” – mēs tagad labi redzam: Šogad 0,70 eur – pa maz. Nākamgad 1,20 eur. Aiznākamgad – 2…3…4 eur? Jebkurš skaitlis, kurš ušakovam/amerikam ienāks prātā.

  • Problēma jau nav iekš tarifu apstiprināšanas kārtības, bet Rīgas satiksmes neefektīvas saimiekošanas. Patiesībā RS brauciena pašizmaksa ir lielāka par minētajiem 1,20 eiro, jo RS faktiskās izmaksas šobrīd ir 3-3,5x lielākas par ieņēmumiem, līdz ar to mans pašizmaksas novērtējums ir par 1,70 Ls jeb 2,40 eiro par braucienu. Pat tad, ja tiks ieviestas lētās rīdzinieku biļetes, RS turpinās izpumpēt no RD budžeta 100 milj. euro gadā

 7. Nav ko brīnīties par dažādām prātam neaptveramām izdarībām- tuvojas vēlēšanas; kā nu katrs māk, mēģina pievērst sev uzmanību un nopelnīt vairāk balsu. Tāpēc, vēlētāji, domāsim arī savai nākotnei- balsis atdosim par tiem, kuriem tā tiešām rūp !

 8. Viegli ” īpaši izredzētajiem” dalīt no strādājošo nodokļiem iekasētu naudu prātam neaptveramās proporcijās. 96 tūkstoši mēnesī !!?- normālam cilvēkam būtu neērti saņemt… Bet ir jau piedzīvots- savulaik Eir Boltic bijušā šefa alga man nodrošinātu pensiju 14 gadiem. Kam “visi nav mājās”- tiem kas aprēķina un atļauj izmaksāt, vai saņēmējiem? Un kontroles dienesti…- neredz vai negrib to ieraudzīt???

Draugiem Facebook Twitter Google+