Latvijā
Politika

Saeimā nav atsaucības Dūklava demisijas pieprasīšanai 16


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
Foto: LETA

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) vēl nav savākusi desmit deputātu parakstus, lai rosinātu Saeimu lemt par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) demisiju.

Deputāts Mārtiņš Sičs (LRA) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pagaidām citu politisko spēku pārstāvji nav izrādījuši interesi parakstīt šo pieprasījumu. Viņš arī uzrunājis koalīcijas politiķus, bet viņi šo pieprasījumu arī nav atbalstījuši.

Ministra demisijas rosināšanai nepieciešams savākt desmit Saeimas deputātu parakstus, bet opozīcijā esošajā LRA frakcijā ir septiņi parlamentārieši.

Partija “Vienotība” rosina Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) izvērtēt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vietā, ņemot vērā “oligarhu sarunās” pausto. ZZS šo iespēju neapsvērs, aģentūrai LETA sacīja Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā.

KNAB, balstoties uz žurnālā “Ir” publiskoto informāciju, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šonedēļ žurnālistiem paziņoja, ka birojs pārbaudīs žurnālā “Ir” publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Ja šī informācija ir autentiska, tad noteikti daļa no tās neesot skatīta kriminālprocesā. Gadījumā, ja pārbaudes laikā sarunu saturā būs informācija par iespējamiem amatpersonu noziegumiem, tad KNAB to pārbaudīs, solīja Straume.
Dūklavs noliedz žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

LA.lv