Latvijā
Novados

Saeimā nepārvēlētais Viļums atradis jaunu darbu5


Saeimas deputāts Juris Viļums
Saeimas deputāts Juris Viļums
Foto – Evija Trifanova/LETA

Vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Juris Viļums (LRA) šonedēļ sācis strādāt par Dagdas tūrisma informācijas centra vadītāju, noskaidroja aģentūra LETA.

Novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāja Sanita Karpoviča aģentūru LETA informēja, ka amatam sludināts konkurss, un pieteikušies četri pretendenti.

“Pēc pirmās un otrās kārtas vērtēšanas rezultātu kopsavilkuma visaugstākais punktu skaits bija Viļumam, tāpēc viņa kandidatūra tika virzīta uz domes sēdi, kur deputāti vienbalsīgi apstiprināja viņu amatā,” izvēli pamatoja Karpoviča.

Pašvaldības publiskotais sludinājums liecina, ka no pretendentiem tika gaidīta augstākā izglītība, tāpat bija vēlama darba pieredze tūrisma jomā vai vadības darbā.

Nepieciešamas arī valsts valodas prasmes augstākajā līmenī, labas krievu un angļu valodas prasmes sava amata pienākumu veikšanai nepieciešamajā līmenī, kā arī teicamas publiskās uzstāšanās un prezentācijas prasmes.

Pašvaldība meklēja pretendentus ar lieliskām saskarsmes, organizatoriskas, komunikācijas un sadarbības prasmēm, labām iemaņām darbā ar datoru, augstu atbildības sajūtu, precizitāti, kā arī prasmi izmantot informācijas tehnoloģijas.

Amatam uz noteiktu laiku mēnesī noteiktais atalgojums ir 800 eiro. Salīdzinoši pērn desmit mēnešos Saeimā Viļums algā saņēma 38 101 eiro, bet vēl citi ienākumi parlamentā veidoja 8709 eiro, kopumā saņemot nepilnus 4700 eiro mēnesī.

Mikroblogošanas vietnē “Twitter” Viļums latgaliski aicinājis interesentus braukt ciemos.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Viļums darbojies 11. un 12.Saeimā. Startējis arī 13.Saeimas un aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču viņa pārstāvētā Latvijas Reģionu apvienība nav guvusi vēlētāju atbalstu. Viļums strādājis arī Latgales reģiona attīstības aģentūrā, bijis Dagdas novada domes deputāts un darbinieks – Sabiedrisko attiecību un komunikācijas nodaļas vadītājs.

LA.lv