Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. oktobris, 2013
Drukāt

Saeima nepieņem iedzīvotāju parakstus par vienādu braukšanas maksu Rīgā (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas nams referenduma dienā par 10.Saeimas atlaišanu.

Saeima otrdien nepieņēma izskatīšanai kolektīvo iesniegums ar vairāk nekā desmit tūkstošiem iedzīvotāju parakstu par vienādu braukšanas maksu Rīgā deklarētajiem un nedeklarētajiem iedzīvotājiem, pastāstīja Saeimas preses dienestā.

Dienestā skaidroja, ka iesniegums nav pieņemts, jo tas nav noformēts atbilstoši kārtības ruļļa prasībām. Tādējādi iesnieguma iesniedzējam Saeimā būs jāvēršas atkārtoti ar labotu iesniegumu.

Iniciatīvas iesniedzēja Ieva Brante pastāstīja, ka iesniegums netika pieņemts, jo radās strīds par parakstu iesniegšanas kārtību. “Es kā privātpersona neuzskatu, ka man ir tiesības iegūt datus par desmit tūkstošiem cilvēku, kas ir parakstījuši šo iesniegumu, un vērsties ar tiem Saeimā,” viņa sacīja un piebilda, ka ir sazinājusies ar portāla “Manabalss.lv”, kurā tika vākti paraksti, pārstāvjiem un ir panākta vienošanās, ka portāls nepieciešamos datus par cilvēkiem, kuri parakstījuši iesniegumu, Saeimā iesniegs trešdien, 23.oktobrī.

Jau ziņots, ka 15.oktobrī vairāki tūkstoši parakstu tika iesniegti vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam, kurš tiek aicināts atcelt Rīgas domes lēmumu par biļešu reformu. Vēstulē arī prasīts veikt revīziju “Rīgas satiksmē”.

Savukārt privātpersona Mārtiņš Kaprāns vērsies Satversmes tiesā un apstrīdējis Rīgas domes lēmumu, uzskatot, ka Rīgas pašvaldības vēlme šķirot fiziskās personas pēc izcelsmes un reģionālās identitātes ir pretrunā ar Satversmē nostiprinātajām pamattiesībām brīvi pārvietoties, kā arī pārkāpj Eiropas Savienības tiesības.

Tāpat vēstīts, ka šis jautājums nonāks arī Saeimas darba kārtībā, jo “Vienotība” ir sagatavojusi grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas liegtu diferencēt maksu par sabiedriskā transporta biļetēm saistībā ar pasažiera deklarēto dzīvesvietu.

Rīgas dome 7.oktobrī pieņēma lēmumu, ka galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu nākamgad būs jāmaksā 60 eiro centu (42 santīmi), bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro (84 santīmi).

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Gribējām kā labāk, iznāca kā vienmēr!

  2. Sakārtos papīrus un pieņems. Nekā īpaša.

  3. Ušakovs ir muļķis.

  4. 10 000 - "nemainīgais" saraksts Atbildēt

    Loģiski, ka nepieņem. SIA “Rīgas satiksme” – tas ir bizness, tie ir aprēķini u.t.t. Mēs arī – rīdzinieki -nevaram kliegt par to, ka pārvadājumu cenas, braucot uz citām Latvijas pilsētām, aug ne pa dienām, bet stundām un valdība nemaz nesteidzas ar dotēšanu…

  5. Tā vien liekas, ka arī saeimā sāk ieplūst Ušakova sarkanā migla.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+