Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
8. oktobris, 2015
Drukāt

Saeima nodod izskatīšanai komisijās 2016.gada budžeta likumprojektu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima šodien nodeva izskatīšanai parlamenta komisijās 2016.gada valsts budžeta likumprojektu, kas paredz, ka nākamgad ieņēmumi varētu augt līdz 7,37 miljardiem eiro, bet izdevumi – līdz 7,65 miljardiem eiro.

Par budžeta projekta nodošanu komisijām balsoja 55 deputāti – koalīcijas pārstāvji un deputāts Igors Zujevs (S), savukārt pret bija 34 opozīcijas pārstāvji. Savukārt Rihards Eigims (ZZS), Andrejs Elksniņš (S), Inguna Rībena (VL-TB/LNNK) un Mihails Zemļinskis (S) balsojumā nepiedalījās.

Salīdzinājumā ar 2015.gada plānu likumprojektā paredzēts ieņēmumu palielinājums 114,2 miljonu eiro apmērā un izdevumu palielinājums 183,2 miljonu eiro apmērā.

Iekšzemes kopprodukta (IKP) prognoze 2016.gadam ir noteikta 26,13 miljardu eiro apmērā.

Pieļaujamais vispārējās valdības budžeta deficīts noteikts 1% apmērā no IKP.

Maksimālais valsts parāds 2016.gada beigās noteikts 10,1 miljarda eiro apmērā. Tāpat noteikts, ka finanšu ministrs 2016.gadā var valsts vārdā sniegt galvojumus 35 956 620 eiro apmērā. Valsts budžeta aizdevumu kopējais palielinājums noteikts 243 269 723 eiro apmērā.

Mērķdotāciju apjoms pašvaldībām plānots 338 606 684 eiro apmērā, tajā skaitā valsts budžeta dotācija pašvaldībām būs 36 479 383 eiro.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijai finansējums studiju kredītu un studējošo kredītu dzēšanai noteikts 2 139 604 eiro apmērā.

Paredzēts noteikt, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījums starp valsts budžetu un pašvaldību budžetiem ir šāds – pašvaldību budžetiem 80% apmērā un valsts budžetam – 20% apmērā, IIN likme ir 23%, maksātāja mēneša neapliekamais minimums – 85 eiro un IIN atvieglojumi par apgādībā esošu personu – 165 eiro mēnesī. Prognozētie IIN ieņēmumi pašvaldību budžetos ir 1,21 miljards eiro.

Saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” sociālās apdrošināšanas speciālo budžetu ieņēmumu īpatsvars gada sociālās apdrošināšanas pakalpojumu finansējuma summā ir noteikts šādi – valsts pensiju speciālajā budžetā – 70,8%, invaliditātes, maternitātes un slimības speciālajā budžetā – 21,92%, nodarbinātības speciālajā budžetā – 5,68%, darba negadījumu speciālajā budžetā – 1,6%.

Tāpat paredzēts, ka valsts budžeta ikgadējā dotācija Ekonomikas ministrijas (EM) budžeta apakšprogrammā “Elektroenerģijas lietotāju atbalsts” obligātā iepirkuma komponentes saglabāšanai 26,79 eiro par megavatstundu apmērā plānota 2016.gadā 59 693 445 eiro apmērā. Savukārt EM budžeta apakšprogrammas “Elektroenerģijas lietotāju atbalsts” izdevumu segšanai no AS “Latvenergo” ikgadējām dividendēm tiks novirzīti resursi 2016.gadā 23 665 609 eiro apmērā.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās arī ar budžetu saistītos likumprojektus. Nākamgad paredzētas vairākas izmaiņas nodokļu jomā, piemēram, solidaritātes nodokļa ieviešana labi atalgotajiem darbiniekiem, izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa režīma piemērošanā, pretēji iepriekš plānotajām netiks samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tiks palielināts neapliekamais minimums, kas tiks diferencēts, pieaugs akcīzes nodoklis alkoholam, naftas produktiem, elektroniskajām cigaretēm un smēķējamai tabakai, tāpat plānots palielināt azartspēļu nodokļu un nodevu apmēru.

Budžeta projektu un saistītās likuma izmaiņas galīgajā lasījumā Saeima vērtēs 30.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, ka nevienu nemulsina fakts, ka šī gada ieņēmumu prognozes jau šobrīd no plānotā atpaliek par 55 miljoniem eiro un ar katru mēnesi šis cipars tikai aug, tas nevienam netraucē šo nerealizējamo plānu pieaudzēt vēl par 114 miljoniem.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+