×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Saeima nolemj nepubliskot skolotāju algas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien atbalstīja priekšlikumu nepubliskot skolotāju algas, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iepriekš rosināja uzlikt skolām par pienākumu katru mēnesi savā mājaslapā publicēt informāciju par pedagogiem izmaksāto atlīdzību, norādot arī katra skolotāja vārdu, uzvārdu, amatu, darba algas likmi un tarificēto stundu skaitu.

Deputāti atbalstīja IZM parlamentārā sekretāra Edvarda Smiltēna (“Vienotība”) priekšlikumu pantu no likuma izslēgt.

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nolēma tomēr nevirzīt tālāk pedagogu algu publiskošanas jautājumu. Viņa lēmumu pamatoja ar to, ka nepieciešams turpināt padziļinātas diskusijas ar sociālajiem partneriem.

Valdība iepriekš IZM ieceri publiskot skolotāju algas atbalstīja. Tomēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieļāva, ka tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu. Bet bijusī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete komentēja, ka skolotāju algu publiskošana var atstāt negatīvas sekas uz sabiedrību.

IZM patlaban intensīvi strādājot, lai ar jaunā pedagogu atalgojuma modeļa izstrādi saistīto normatīvo aktu pieņemšana valdībā notiktu nākamā gada maijā. Saskaņā ar modeļa aprobācijas laika plānu no šā gada oktobra līdz decembrim notiek jaunā modeļa – pilna laika darba slodzes jeb 36 stundu darba nedēļas – aprobācija dažādu izglītības pakāpju un pēc skolēnu skaita lieluma ziņā dažādās skolās, kurā ir iesaistīti aptuveni 2000 skolotāju.

Savukārt aprobācijas otrais posms no nākamā gada janvāra tiks sākts visās vispārējās izglītības iestādēs, bet trešajā posmā aprobācija tiks sākta arī interešu, profesionālās un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, pirmskolas un speciālās izglītības iestādēs un sporta skolās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lielo skolu direktori panāca savu. mafija rullē! Pat cara laikā varēja zināt skolotāju algas. FUJ!

Draugiem Facebook Twitter Google+