×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Saeima nolemj paātrināt un vienkāršot civilprocesu (1)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas civillietu izskatīšanā, lai tiesvedības process būtu kvalitatīvāks, ātrāks un efektīvāks, informē Saeimas Preses dienests.

Likuma grozījumi paredz paaugstināt prasības summas slieksni lietās, kuras tiek skatītas vienkāršotā procedūrā, kā arī ieviest izmaiņas spriedumu pasludināšanas kārtībā.

Likuma izmaiņas paredz jaunu “saīsinātā sprieduma” formu un saturu. Saīsināta satura tiesas spriedumi, taupot tiesas resursus, tiks taisīti atsevišķos likumā paredzētos gadījumos: piemēram, aizmuguriskiem spriedumiem, ja prasība apmierināta pilnībā; spriedumiem lietās, kurās atbildētājs prasību atzinis un tiesa to apmierina; kā arī lietās, kas tiek izskatītas vienkāršotā procedūrā.

Likuma izmaiņas paredz visu Civilprocesa likumā paredzēto valsts un kancelejas nodevu noapaļošanu, lai tādējādi palielinātu tiesas procesu efektivitāti un atvieglotu tiesu darbu, un lietas dalībniekiem valsts nodevas maksāšanas kārtību. Valsts nodevas tiks noapaļotas līdz veseliem eiro vai veseliem desmitiem eiro.

Civillietu izskatīšanas ilgums Latvijas tiesās patlaban ir visgarākais, salīdzinot ar krimināllietām un administratīvajām lietām, liecina Tiesu informatīvās sistēmas dati.

Plānots, ka likums stāsies spēkā 2018.gada 15.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jāatsijā, jāatsijā, jāatsijā Atbildēt

    Pareizi – paaugstināt prasības summas slieksni !
    Lai reņģēdāji nelien ar savām nolaupītajām minimālajām pensijām, bet pieņemt izskatīšanai tikai sākot ar miljons jevrikiem !
    Nodevas noapaļot uz veseliem tūkstošiem !
    Tad iestāsies Lejputrija Latvijā !

Draugiem Facebook Twitter Google+