Latvijā
Politika

Saeimā nonāk iniciatīva par deputātu atsaukšanu1

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Saeimā iesniegta portālā “ManaBalss.lv” vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju parakstītā iniciatīva, kas paredz ļaut sabiedrībai atsaukt deputātus par antikonstitucionālu darbību, aģentūru LETA informēja iniciatīvas autors Jānis Gavars.

“Iniciatīva svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu,” uzskata iniciatīvas autors.

Tāpēc viņš rosina dot iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un apturēt uz laiku to deputātu pilnvaras, kuriem ierosinātas krimināllietas.

Iniciatīva arī paredz grozīt Satversmi un 14.panta otro daļu izteikt šādā redakcijā: “vēlētāji var atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus šajā sasaukumā, nepapildinot Saeimas sastāvu līdz simts tautas priekšstāvjiem”.

Gavars norāda, ka ar šo iniciatīvu vēlas dot sabiedrībai iespēju ietekmēt sabiedriskos un politiskos procesus valstī, atsaukt deputātus arī par antikonstitucionālu darbību.

Iniciatīva tika publicēta 2011.gada 23. augustā. Tā savākusi 10 397 iedzīvotāju parakstus.

LA.lv