×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Saeima noraida ideju par minimālo skolēnu skaitu vidusskolā (5)

1. Vidusskola pieciem skolēniem?

1no4
Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

Saeima šodien noraidīja grozījumu veikšanu Vispārējās izglītības likumā, kas nostiprinātu Ministru kabineta (MK) tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē.

Noraidītie grozījumi valdībai būtu devuši tiesības arī noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu minētajā izglītības līmenī valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Vispārējās izglītības likumā vispārējās izglītības organizācijas kontekstā MK kompetenču vidū nav tieši atrunāta iespēja noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē, taču reizē patlaban normatīvajā aktā noteiktas vairākas MK kompetences. To vidū ir kā iespēja noteikt kārtību, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju izglītības iestāžu pedagogiem, tā arī noteikt kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un atskaitīti no tām un obligātās prasības pārcelšanai uz nākamo klasi.

 1. Vidusskola pieciem skolēniem?
 2. IZM komentārs
 3. Debates Saeimā
 4. Lieta Satversmes tiesā

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tas, ka uz lauku skolām, kuras tuvu pilsēta,i dodas pilsētu skolēni ar dažādām problēmām mācību procesā, laikam visiem tiem IZM darboņiem ir galīgi nezināms, lai gan skolas nodod regulāri dažādas atskaites par skolēnu dzīves vietām un mācību programmām, tāpat ar vienotā uzskaites sistēmā to var redzēt.

 2. Kāpēc lauku skolās nevar būt internātskolas? Bērni nedēļu pavada skolā un nedēlas nogalē atgriežas mājās? Vai tas ir tik sarežģīti? Tas nemaksās miljardus!! Šadurski vienreiz sāc domāt nevis graut un likvidēt skolas !!

 3. Kārtējais stulbums.Mums nevajag izglītotus cilvēkus, bet gan tumsoņas… tad būs vieglāk zagt

 4. Nu šito nevar saprast.Un tad Saeima uzskata, ka VIDUSSKOLĀ mācīties apvienotā klasē ir normāli…
  Laukos jau nav vairs tautas! Sākumskolās, pamatskolās – vēl, bet vidusskolā tomēr kvalitātei jābūt daudz maz pieņemamai.
  Nu lauku vidusskolām zaļā gaisma komplektēt klases kā grib.

Draugiem Facebook Twitter Google+