×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Saeima noraida iedzīvotāju iniciatīvu aizliegt kažokzvēru audzēšanu (29)

Foto: LETAFoto: LETA

Ūdele zvēraudzētavā.

Saeima šodien nolēma noraidīt pilsoņu iniciatīvu, kas paredzēja aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

Šo lēmumu atbalstīja 60 deputāti, pret bija 16 parlamentārieši, bet vēl pa septiņiem deputātiem atturējās un nepiedalījās balsojumā.

Šīs jautājums izraisīja plašākas debates parlamenta sēdē. Deputāts Ivars Zariņš (S) pauda – lai stiprinātu demokrātijas iespējas, parlamentārieši paši izveidoja šādu instrumentu, ar kura palīdzību tauta varētu piedalīties likumdošanas procesā. Tāpēc viņš aicināja atturēties balsojumā, lai dotu iespēju Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai sagatavot jaunu lēmuma projektu. Pēc Zariņa domām, šim lēmumam būtu jāparedz noteikt atbildīgo komisiju, kurai būtu vislielākā kompetence izvērtēt šo iniciatīvu.

Parlamentārietis Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK) debatēs pauda atbalstu kažokādu aizliegumam, vienlaikus norādot, ka būtu jārunā par visu veidu ādu aizliegumu, nevis tikai kažokādu. Atgādinot par šorīt notikušo piketu par atbalstu iniciatīvai aizliegt kažokzvēru audzēšanu, politiķis norādīja – viņu mulsina, ka “daži iesniedzēji bija ādas apavos ieradušies, nevis gumijniekos vai bērza tāšu kaut kādās vīzēs”.

Savukārt deputāts Vilnis Ķirsis (V) aicināja šo iniciatīvu vērtēt no vairākiem aspektiem – gan no ekonomiskajiem, gan arī no ētiskajiem. Viņš pateicās aktīvistiem par šo iniciatīvu, jo tā ir solis pareizajā virzienā, tomēr aicināja to neatbalstīt.

Iepriekš šādu lēmuma projektu – noraidīt šo iniciatīvu – atbalstīja arī parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vienlaikus komisija pauda, ka būtu jāvēršas Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību kažokzvēru turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai kažokzvēru audzētavās. Tāpat paredzēts vērsties arī valdībā.

Lēmums noraidīt šo iniciatīvu pieņemts, pamatojoties uz ZM, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Veterinārārstu biedrības un Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas pārstāvju viedokļiem.

Jau ziņots, ka organizācijas “Dzīvnieku brīvība” organizētā akcijā cilvēki šorīt pie Saeimas aicināja neatstāt bez virzības vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstītu iniciatīvu, ar kuru tika aicināts noteikt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Cilvēkiem, kuri piedalījās šajā akcijā, bija ar melnu līmlenti aizlīmētas mutes, bet rokās viņi turēja plakātus ar uzrakstiem “Kur ir mūsu balss?”, “Izskatiet tautas iniciatīvu”, “Atpakaļgaita Saeimā ir modē”. Tāpat viņiem bija plakāti ar kažokādu izstrādājumiem, kur bija rakstīts, ka tā ir “nežēlīga greznība”, kā arī norādīts – “kažokādu bizness nozīmē dzīvnieku ciešanas dzīves garumā”.

Kā ziņots, portālā “manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstu par sabiedrības iniciatīvu saistībā ar kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Sabiedrības iniciatīva “Par kažokzvēru aizsardzību” skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs, uzskata organizācijas pārstāvji.

Tikmēr Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa aģentūrai LETA norādīja, ka neredz pamatu aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki, tādēļ, apgalvojot pretējo, tiek radīts maldinošs priekšstats.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. drausmiiga valsts musu latvija, legalizeti noziedznieki, dzivniekus adas del nogalinat!!!! ku lidzjutiba pazudusi?..vai vispar tadas nebij?!!pretigi un zel ka latvija jau tik zemu kritusi…neticu latvijai varak…

 2. Ekonomikas iznīcināšana Atbildēt

  Latviešus prom, tad ieradīsies ķīnieši un apēdīs visus suņus un kaķus

 3. “Dzīvnieku brīvības” dalībnieki ir prātā jukuši cilvēknīdēji un ekonomikas iznīcinātāji.

 4. Kas ir tie dzīvnieku aizstāvji?

 5. Bet vai Dānijas kažokzvēru audzētājiem šāds lēmums ir pieņemams?

 6. Ja jau zvēriski mušījam visu dzīvo, tad vajag Latvijā ieviest nāvessodus.Bizness, bizness Jums tik bizness…………,un cik Latvijā nav nogalētu cilvēku nevainīgu pēdējā laikā – šausmas par to neviens nerunā it kā neērti. Cietumi pārpildīti un visi tiek turēti uz valsts rēķina un pēc tam atkal palaisti brīvībā lai mušīi tālāk Riebjas par šo valsti. Bērnus pedofīli izvaro un gaišā dienas laikā velk no sabiedriskā transporta ārā. Zvērības notiek visapkārt uz katra soļa.

  • Vecīt, būtu Tu dzīvojis CCCP laikā, pēcpusi Mildai katru rītu un vakaru bučotu Tēvreizes vietā.
   Izlaistā tauta. Ko Tu dari pats, lai LV būtu labi. Katrs pats ir valsts, ikdienā, ik vienā dzīves situācijā.

  • vecīt, nu gan tu d…rs kā vecā Zariņa gove

 7. Vai ZAĶIS ir kažokzvērs??????

 8. Lai cik es ļoti mīlu dzīvniekus, bet šoreiz piekrītu tam, ka šī nozare ir jāsaglabā, pretējā gadījumā tiks izmantoti meža zvēri un to man ir stipri vairāk žēl,jo kažokādas laiku laikos ir tikušas nēsātas!

 9. Aizliegt nav jēgas, jo ideja, ka dzīvnieki cieš ir jāpiemēro arī pret dzīvniekiem, kurus audzē gaļas dēļ. No tā video, kas tika publicēts pats galvenais būtu sakārtot sistēmu, lai kažokzvēru audzētāji turētu zvērus normālos apstākļos – un kas neprot strādāt, tos vajadzētu izsviest no šī biznesa aprites. Nu nav tas normāli, ka dzīvnieku līķi līdz pūšanai guļ krātiņos kopā ar pārējiem. Nav normāli, ka lapsa var dabūt asiņainu asti vai ķepu dzīvojot antisanitāros apstākļos vai arī ka citi zvēri dēļ nekopšanas dabū pūžņainas acis un paliek akli. Ja cilvēki nespēj sekot saviem darbiniekiem līdzi un ja nav kaut kādas iestādes normas, tad lai paši īpašnieki ņemās un apseko SAVU preci. Savādāk tāds iespaids, ka prihvatizētāji pa lēto iegādājušies padomju laika mantojumu un apsaimnieko tādā pašā stilā.

  Jautājums vēl ir tāds ko dara Latvijas birokrātiskā armija lietas labā – vai pēc šiem video ir bijusi kaut kāda reakcija no valsts iestādēm? Vispār ir jautājums vai viņi tur kontrolēja kaut ko arī agrāk? Savādāk nodokļus Latvijā visiem jāmaksā, bet atbildības nav nevienam. Ne par zvēriem, ne arī par cilvēkiem, kas bija jāvāc no Zolitūdes Maximas drupām.

  • Šajā gadījumā ir uzskatāmi nodemonstrēts, kā manipulējot ar cilvēkiem tiek mēģināts panākt biznesa konkurentu likvidēšanu. Esmu pārliecināts, ka šādi skati ir sastopami visu Eiropas valstu zvēraudzētavās…un tikpat pārliecināts esmu ka šie mūsu aktīvisti tur nekad nav protestējuši…

   • Esmu pārliecināts, ka šādi skati ir sastopami visu Eiropas valstu zvēraudzētavās…
    ———–
    Izskatās, ka atšķirībā no Eiropas Latvijas maksas medicīna dod savus augļus… Jā, jums kāda diagnoze? Uzstādīt?

    PS Vai tad Latvijai ir jāņem sliktākais paraugs? Tendence Eiropā ir slēgt šīs fermas. Un es domāju, ka normāli būtu slēgt tās fermas, kur pūst līķi.

 10. 50 zaļīe teroristi un 10 tūkstoš atbalstītāji= 10050 zaļie teroristi

 11. KĀPEC VIŅIEM REDZĒT KOPAINU??? Nevajag runāt “IEDZĪVOTĀJU” vārdā, runājiet SAVĀ vārdā!!? MAN neviens no jums NAV prasījis viedokli!?? KAS NOTIEK AR TĀM DULLAJĀM VIDUVĒJĪBĀM mūsu valstī??? PALDIES SAEIMAI PAR GUDRĪBU UN SAPRĀTU, jo kādu citu valsti MŪSĒJIE nekauņas LOBĒ, LAI TUR BŪTU NODOKļI UN ZELTU TĀS VALSTS EKONOMIKA, saglabātos darba vietas!?? Turlavas pagasta domnieki NEDOMĀ AR GALVU, tā liedzot strādāt sava pagasta cilvēkiem saņemt DARBĀ nopelnītu algu, nevis “baroties” no pabalstiem kā pēdējiem ubagiem?! Parādiet “GUDRĪŠI” vienu dzīvnieku fermu, kur NEVIENS LOPIŅŠ VAI PUTNS NESLIMOTU un KUR VISS IR STERĪLI TĪRS, kur KATRAI VISTIŅAI VAI CŪKAI VAI GOVIJ IR SAVS VETĀRSTS, kur VISS IR OKEI??????? Jebkura dzīvā radība SLIMO…

  • Gribētu zināt vai būtu ar mieru dzert pienu, ja tevi izvadātu eksursijā pa fermu un tur trūdētu lopa līķis… tas pats ar šiem kažokzvēriem. Tā ir noziedzīga nolaidība – slinkuma kalngals.

 12. Tad jau arī vistiņām olas dēt un gotiņas slaukt…? Un kā ar vilnas drēbēm? Galīgs murgs.

 13. Gana cirst! Atradušies aizstāvji, ibanītie romantiķi, puķuzirņu ostītāji ! Beidziet paši sev liekuļot! Jūs esat tie, kuri neēd gaļu, kuri staigā pastalās utt., vai esat padomājuši, ka lai džeki varētu spēlēt futeni līgā, priekš bumbām jānogalina apt.3000 lopu? Varbūt paskatieteis uz kopainu arī!

 14. Tik tiesam,itka nepietiek launuma musu valsti.

 15. Maitas tādi. Sadisti. locekles Sandras Vilciņas ādu izkarināt vējā.

Draugiem Facebook Twitter Google+