×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Saeima noraida ierosinājumu ievēlēt Valsts prezidentu atklātā balsojumā (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas sēžu zāle.

Deputāti šodien nenodeva izskatīšanai parlamenta komisijām Satversmes grozījumu projektu, kas paredz ievēlēt Valsts prezidentu atklātā Saeimas balsojumā.

Pašlaik Satversmē noteikts, ka prezidentu ievēl, aizklāti balsojot, ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu. Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosināja veikt likuma izmaiņas, nosakot, ka balsojumam jābūt atklātam.

Jau iepriekš iebildumus pret šādām izmaiņai izteica koalīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), turklāt tās vērtējumā partneru rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums. Tajā ir noteikts, ka tikai un vienīgi pēc partneru vienprātības principa koalīcijas padomē var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē.

Lai veiktu izmaiņas Satversmē, Saeimas sēdē jāpiedalās vismaz divām trešdaļām jeb 67 deputātiem un arī likumprojekts jāatbalsta vismaz divām trešdaļām klātesošo deputātu. Tas gan neattiecas uz pieņemto lēmumu par likumprojekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās, jo to var pieņemt ar vienkāršu balsu vairākumu.

Kā ziņots, visticamāk, arī nākamo Valsts prezidentu Saeima ievēlēs aizklātā balsojumā, kaut arī parlamentā regulāri tiek iesniegti dažādi priekšlikumi prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņai.

Lai arī vairāki politiskie spēki, tostarp VL-TB/LNNK un “Vienotība”, atbalsta prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, divu trešdaļu parlamenta deputātu atbalsta šādiem Satversmes grozījumiem parlamentā pašlaik nav, jo pret šādām izmaiņām iebilst ZZS un arī “Saskaņa”.

Jau ziņots, ka decembrī deputāti nodeva izskatīšanai komisijās citu likumprojektu, kas saistīts ar prezidenta ievēlēšanu, – Satversmes grozījumu projektu par tautas vēlētu Valsts prezidentu. Grozījumi paredz noteikt, ka prezidents tiek ievēlēts uz piecu gadu termiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. 24 (SC)+21 (ZZS)+7 (NSL- sudrabieši) = 52
  Prezidenta AIZKLĀTĀM vēlēsanām pietiek!
  Tāpēc nevajadzētu muļķot tautu.
  Brigmanis domā, ka tauta ir tik stulba, ka to nesaprot.

 2. jāatrod mūsdienīgs Kārļa Ulmaņa prototips, un domāju, ka tam atbilst Egils Levits.

 3. Nu nav jau būtiskas nozīmes kādā balsojumā tā Saeima to prezidentu “ievēl”. Vienā gadījumā to zoodārza prezidentu iecelt būs vieglāk, otrā, mazliet sarežģītāk. Bet būtība jau no tā nemainīsies. Tas tāpt būs tikai zoodārza prezidents, nevis tautas ievēlēts prezidents. Tā, ka nav te par ko šūmēties. Tā atkal ir kārtējā mākslīgi radītā intriga, lai izklaidētu tautu.

 4. Lūk, par ko būtu jārunā visiem! Atbildēt

  Lūk par ko butu jārunā visai plašsaziņai , lūk uz ko būtu jārāda ar pirkstiem kamēr visi spēj saredzēt! Nolādētie , kuri ir pirsmmējuši vārdu “zemnieks”. Nolādētā “zemnieku savienība”

 5. ZZS nekad nav bijuši godīgi un atklāti,jo tāds ir viņu vadonis.

Draugiem Facebook Twitter Google+