×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Saeima noraida kolektīvo iesniegumu par lata saglabāšanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Iepriekšējā monēta, kuras dizainu veidojis Ilmārs Blumbergs, bija "Paritātes monēta" ar lata un eiro pārejas kursu reversā.

Saeima šodien lēma noraidīt kolektīvo iesniegumu “Saglabāt latu kā Latvijas valūtu”.

Lēmums noraidīt iedzīvotāju iniciatīvu par lata saglabāšanu tika pieņemts, pamatojoties uz tiesību ekspertu viedokļiem un Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, tiesībsarga, Saeimas Juridiskā biroja, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un biznesa augstskolas “Turība” atzinumiem.

Šo lēmumu atbalstīja 49 koalīcijas deputāti, pret bija 41 deputāts – opozīcijas pārstāvji, kā arī Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK). Vēl divi Zaļo un zemnieku savienības deputāti atturējās, bet divi koalīcijas parlamentārieši balsojumā nepiedalījās.

Kā ziņots, iepriekš Saeimas deputāti noraidīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sagatavoto lēmuma projektu, kas paredzēja Juridiskajai komisijai uzdot nodrošināt tiesību ekspertu diskusiju par Saeimas pilnvarām ar eiro ieviešanu saistītajos jautājumos, tostarp par tās iespējām mainīt eiro ieviešanas laiku Latvijā. Tāpēc komisijai bija jāpiedāvā parlamentam cits priekšlikums par iniciatīvas iespējamo tālāko virzību.

Kolektīvajā iesniegumā par eiro ieviešanas atlikšanu norādīts, ka ir veikta eiro ieviešanas kampaņa, bet nav veikts kvalitatīvs ekonomisks pamatojums un eiro ieviešanas 2014.gadā seku analīze un izvērtējums. Iniciatīvas autori norādīja uz zemo atbalstu eiro ieviešanai no nākamā gada janvāra un papildu maksājumiem, kas mūsu valstij būs jāveic, iestājoties eirozonā. Iniciatīvu platformā “www.manabalss.lv” parakstīja 10 384 Latvijas pilsoņi. Iniciatīvas autors un iesniedzēju pārstāvis ir Ģirts Mazurs.

Iesniegumā kā vēlamā iniciatīvas turpmākā virzība pēc tās izskatīšanas norādīta referenduma rīkošana par eiro ieviešanas laiku.

Kolektīvais iesniegums “Saglabāt latu kā Latvijas valūtu” ir ceturtā pilsoņu iniciatīva, kas iesniegta parlamentā, izmantojot Saeimas Kārtības rullī paredzēto iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli kolektīvajā iesniegumā ietverams prasījums Saeimai, īss tā pamatojums, kā arī norādāms, kura fiziska persona ir pilnvarota pārstāvēt kolektīvā iesnieguma iesniedzējus.

Kolektīvais iesniegums nedrīkst saturēt tādu prasījumu, kurš ir acīmredzami nepieņemams demokrātiskā sabiedrībā vai klaji aizskarošs. Tas nedrīkst pārkāpt vērtības, kas respektē cilvēka cieņu, brīvību, demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības, tostarp minoritāšu tiesības.

Iesniegumu var parakstīt Latvijas pilsoņi, kas tā iesniegšanas dienā sasnieguši 16 gadu vecumu. Parakstus iespējams vākt arī elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstu identifikācija un fizisko personu datu aizsardzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Re, Mazurs arī tik gudrs palicis, ka uzņemas atbildību par valstij svarīgām lietām. Ir lietas, kuras tauta nav spējīga lemt, drīz visi nolems, ka katrs saņems algā 1000 Ls, nodokļus nemaksās un tā tālāk.

  2. Ko citu varēja gaidīt no eurokangariem !?

Draugiem Facebook Twitter Google+