×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Saeima noraida opozīcijas pieprasījumu veselības ministrei par naudu nozarei

LETALETA

Saeima šodien noraidīja opozīcijas deputātu pieprasījumu veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), kurā deputāti prasa steidzamības kārtībā, vēl pirms 2014.gada valsts budžeta pieņemšanas, sniegt garantijas, ka nākamgad veselības aizsardzības nozare tiks finansēta pietiekamā apjomā.

 

Savā pieprasījumā opozīcija prasa sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem – kāpēc Veselības ministrija, jau sākotnēji plānojot budžetu, nebija paredzējusi nozares finansējumu pilnā apmērā un nav aizstāvējusi savu pozīciju, kādā veidā, īstenojot šādu politiku, ministrija plāno sasniegt izvirzīto mērķi – nozares finansēšanu 5% apjomā no iekšzemes kopprodukta (IKP) – un kā šādos apstākļos tiks nodrošināta valsts garantēto medicīnisko pakalpojumu sniegšana saprātīgos termiņos.

Opozīcija lūdz veselības ministri sniegt atbildi, kāds ir veselības aprūpei papildus piešķirtā finansējuma sadalījums starp ārstniecības iestādēm un ambulatoro pakalpojumu rindu samazināšanu, kā tiks risināts jautājums par pakalpojumu parādu apmaksu un rindu mazināšanu uz diagnostiku, speciālistu konsultācijām un operācijām u.c.

Tāpat pieprasījumā uzdoti arī citi jautājumi ministrei.

Iepriekš Saeimas Pieprasījuma komisija šo pieprasījumu noraidīja, tomēr nolēma vērsties pie finanšu ministra Andra Vilka (V), lai viņš sniegtu Finanšu ministrijas (FM) redzējumu izejai no sliktās finansiālās situācijas veselības aprūpes nozarē.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, veselības aizsardzības nozares finansējums Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienības (ES) valstu vidū. Veselības ministrija ir publiski uzņēmusies saistības sasniegt ES valstu vidējo nozares finansējumu – 5-6% no IKP.

Ja veselības ministre nesniegs garantijas, ka nākamgad veselības aizsardzības nozare tiks finansēta pietiekamā apjomā, “tad viņai ir jādemisionē – kā ministrei, kas nespēj nodrošināt nozares dzīvotspēju”, iepriekš izteicās “Saskaņas centra” deputāts Andrejs Klementjevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+