×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Saeima noraida pilsoņu iesniegumu par vēsturiskā Uzvaras laukuma atjaunošanu (47)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima ceturtdien noraidīja kolektīvo iesniegumu par Rīgas “īstā Uzvaras laukuma atjaunošanu”.
Iepriekš šo iniciatīvu lēma noraidīt arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Par ieceri atjaunot Uzvaras laukumu tā sākotnēji iecerētajā veidolā portālā “Manabalss.lv” iepriekš parakstījās vairāk nekā 12 000 cilvēku.

Komisija noraidīja kolektīvo iesniegumu, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas un Rīgas domes viedokļiem. Ārlietu ministrijā norādīja, ka starp Latviju un Krieviju ir noslēgts līgums par pieminekļu saglabāšanu. Savukārt Rīgas dome norāda, ka teritorija, kur bija plānots izbūvēt Uzvaras laukumu, jau ir apbūvēta, tostarp šeit uzbūvēta Nacionālā bibliotēka.

Par iesnieguma noraidīšanu, uz ko aicināja atbildīgā komisija, nobaldoja 59 parlamentārieši, pret balsoja 17bet atturējās viens – šodien mandātu ieguvušais Rihards Melgailis no LRA.

Deputāti gan nolēma, ka aicinās Rīgas domi un Kultūras ministriju izvērtēt iespēju tagadējā laukumā izvietot informatīvus materiālus par kara periodu.

Minētā iniciatīva portālā “Manabalss.lv” tika publicēta 2012.gada aprīļa nogalē, neilgi pēc referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.

Iniciatīvas autori – Roberts Krastiņš, Emīls Gailis un Māris Ruks – uzsvēra, ka teritorija Pārdaugavā vēsturiski ir Latvijas valsts uzvaras laukums, kurā notika “pēdējie vislielākie Vispārējie latviešu Dziesmusvētki”, nevis PSRS armijas uzvaras laukums, tāpēc vēlas atjaunot Latvijas brīvvalsts laikā iedzīvotāju brīvprātīgas ziedošanas rezultātā izstrādāto un aizsākto Uzvaras laukuma projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Pēc Ruka nelietīg'[as VDK pasūtītāsgrāmatas par Arāju,es viņu pie teikšanas nelaistu pat par suņu čipēšanu .DIVKOSIS un pērkama dvēsele,ja viņam tāda ir.Bet par to balsojumu nebrīnos,jo čekas maisi vēl nav atvērti un kādi skeleti deputātu skapjos ir/ arī no Pundura!/ Dievs vien to zina!Un nekur tālu no PSRS domāšanas un darīšanas mūsu varturi tālu nav tikuši!Okupanti draud ar nemieriem ? NU UN? Ceru,ka atradīsies kāds latviešu īstens patriots kas saorganizēs namierus par Latvijas okupantu izdarībām arī vēl ŠODIEN.Tad lai uzraksta,ka tas ir Krievijas okupācijas sākums Latvijā,nevis uzvaras ķēmīga karikatūra.
  Papētiet tās drausmīgās figūras ārprāta lēkmē ar ieročiem.KĀDA UZVARA? Pilnīgs vājprāts!
  Vai ne LA ?Zilupes vai Abrenes “dimants”!

 2. Par nelaimi to sūdu čupu tur uzkrāva paši latvieši – arhitekti un tēlnieki, alkdami izkalpoties savu saimnieku acīs.Tā kā paši neko nevarēja, tad nokopēja krievu darinājumus Staļingradā. Prēmijas dabūja un tagad viņiem nospļauties par tautas attieksmi pret šo plaģiātu. Ušakova demagoģija par Gaismas pils nojaukšanu var pieņemt tikai nedomājoši deputāti, bet katrs normāls latvietis sapratīs, ka tā uzliktu nopietnu akcentu Uzvaras parkam, kā būve, kas turpina atbrīvošanās cīņu iesākto latviešu tautas piekļūšanu pasaules gara vērtībām un savu dižgaru iecelšanu pasaules apritē. Bet komunistu pabirām jau to nesaprast. Vāksim vēl parakstus par monstra nojaukšanu.

  • Ļevs Bukovskis gan nebija latvietis.Viņš šos ķēmus veidoja brīvprātīgi piespiedu kārtā kā bijušais leģionārs.

 3. Piemineklis padomju armijas karavīriem,padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.Vai jums neliekas dīvaini,ka 9.maijā tur pulcējas tikai atbrīvotāju pēcteči un tautieši,bet ne “atbrīvotā” tauta,izņemot vienu bijušo frontinieku-latvieti.Ja arī vakara pusē kāds atbrīvotais tur iemaldās,tad tikai ,lai paklausītos koncertu,vai pavērotu salūtu,bet tādi neskaitās.Droši vien,jūsu vārdiem runājot ,visādi sliktajai “tautelei” piemīt bez visām citām sliktajām īpašībām arī melna nepateicība par atbrīvošanu.Atliek izteikt jums līdzjūtību,ka esat spiests vecumdienas pavadīt tik degradētā vidē.

  • Нет, не кажется. Вы себя в значительной степени ассоциируете с теми, кто ту войну проиграл. Вы и ваши симпатии остались на стороне проигравших. И это ваш выбор. Наверное вам было бы лучше, если бы всё сложилось по другому, не знаю.

   • Mēs sevi ne asiocējam ar zaudētājiem.Mēs esam zaudētāji.Divu okupācijas režīmu upuri.Mūsu valsts ne ar vienu nekaroja.Mūsu simpātijas pieder Latvijas valstij,nevis okupantiem.Ja 9.maija svinētāji ar to nerēķinās,tā ir viņu izvēle.Bet lai necer uz lielu ,gaišu mīlu no upuru puses.

    • Гордиться и лелеять свой синдром жертвы, это, простите, какой то мазохизм уже. Воюют не государства, воюют люди. Да, были полицейские батальоны и легионеры. Но был так же и латышский стрелковый корпус, и партизаны. И были моряки торгового флота, которые участвовали в военных конвоях союзников под латышским (!) флагом. Возможность выбора была у каждого. И каждый этот выбор сделал сам.

 4. Мы же вас не учим как как 16 марта ходить к памятнику. Вот и вы не лезте со своими советами.
  Вам, мелкому и пакостливому, злобному и злопамятному народишку, не дано понять, какую победу мы празднуем.Tas grafits učī un učī to tumšo narodišku. 45.gadā solīja iemācīt lasīt un rakstīt un piedevām vēl esot atnesta kultūra. Vai šis komentārs nav kvalificējams kā naida kurstīšana?Tā ienīst latviešus un mocīties Latvijā – veļikomučeņik.l

  • Конечно, конечно. Слова вырванные из контекста и сказанные, между прочим, в ответном комментарии, то есть в ответ на слова в мой адресс, можно воспринимать и так. Обидно и вы обидились. Простите, а нам разве не обидно читать все те гадости, которые пишут здесь многие ваши журналисты и комментаторы? Напомнить? При этом страшно не то, что отдельные журналисты и комментаторы позволяют себе оскорбительные выпады в наш адресс. Вспомните хотя бы статейку одного вашего художника про «какашки на столе». Страшно то, что такое становится общепринятой нормой! Мы для вас люди второго и даже третьего сорта, чего же с нами церемониться. Мы же в вашем понимании все мигранты, оккупанты да потомки оккупантов.
   И чего же вы хотите в ответ на такое отношение к нам? Большой и светлой любви?!

 5. Piemineklis taču neatrodas apbedījuma vietā…., tomēr tā eklektiski samocītais veidols bojā visu apkārtni.

 6. Līgumā ar PSRS minētas “Memorialās būves”, ar tām domājot pieminekļus pie apbedījumiem, nevis okupantu slavinājumus.
  Un arī šos līguma punktus var apstrīdēt, jo tie parakstīti okupācijas armijas klātbūtnē.
  Vajag tikai drusku dūšas, latviskas pašapziņas, pašcieņas un valstiskas domāšanas.

  • Pilnīgi pareizi!vēl bija jāpiemin,ka PSrS jau ļoti sen kā neeksistē.Bet no mūsu lepnā ārlietu ministriņa rīkotāja neko prātīgu nevar gaidīt.,izņemot dažu pavieglu skatuves mākslinieku neielaišanu Latvijā.

 7. Laikam jau tā kaimiņlāča atstātā čupa mums nolemta līdz pastardienai …

 8. Pamatots iemesls nacionāļiem uzrīkot referendumu, lai visi Latvijas pilsonīši varētu izteikt savu viedokli!

 9. Kādas tiesības Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai(kas attiecas uz saeimas tehnisko iekšējās KĀRTĪBAS lauciņu) līst SATURA lietās, kuras JĀIZLEMJ visai
  saeimai ???

 10. Neances ir stulbajā līgumā ko parakstīja ar okupantiem ka saglabās šos pieminekļus. Toties, robs domāju ir šāds – Līgumu parakstīja ar PSRS. Tās vairs nav, un Putina Krieija ir teikusi ka nenes atbildīu par PSRS. Nu tad līgums jau atkrīt, jo nav otrās puses!!!

  • kamēr komunisti un čekisti Latvijā būs pie varas, viņi pārstāv un pārstāvēs PSRS, vilks ādu maina, bet tikumus nemēdz.

 11. Nu ja!
  Vai tad Valsts pieder latviešiem? Nē- Saeimai!

 12. Šodien noraida, rīt atcels līgumu un to ***** nonesīs… Katram savs laiks kad nākt un kad iet.

 13. Visa spriedēlēšana ir “aiz neko darīt”, vai viss pārējais ir skaidrs un jau izlemts?! (Vienu dienu, atsperdamies spriež, kam un vai “dāvāt tautību – latvietis”, šodien – “kā būs būt ar Uzvaras laukumu”?) Nez ko sagudros pārrunāt rīt? Absurdi un bezjēdzīgi.

 14. Tas ir tikai normāli, ka Saeima vienkārši noraida savu vēlētāju, pilsoņu, iesniegumus. Neko citu jau no tās arī nevarēja sagaidīt. Vot, ja ES kaut ko iesniegtu, tad gan mugura būtu līkumā!

 15. Удивительные и паразительные цифры. Очень показателен тот факт, что за четыре года, с апреля 2012 года по сегоняшний день, «за» подписалось только чуть более 12 тысяч человек! Четыре года и всего 12 тысяч!!! Какой из этого вывод? Абсолютному большинству граждан Латвии, поставленный вопрос откровенно не интересен!
  Вопрос. Будем продолжать «пляски на костях» или успокоимся?

  • boļševiku ideoloģiskais sekretārs atkal komandē !
   Nevar un nevar aizmirst padlaikus, kad čeka bija pa rokai !

   • diagnoze: lieluma mānija. Atbildēt

    … un iedomājās sevi par “vairākumu” …

   • Ну должен же кто вами командовать. Сейчас вами командует какой нибудь надцатый секретарь из американского посольства, а завтра кто то другой. Тогда было ЧК, сейчас ПБ. Какая разница.

  • Cik dīvains jautājums par to dancošanu uz kauliem!Varu atbildēt.Tajā vietā neviens nav apglabāts,bet,ja domājat,ka tomēr ir,tad kāpēc katru pavasari tur dancojat?Vispārzināms ir fakts,ka tur tika pakārti vācu ģenerāļi un tauta tika “laipni aicināta” tajā visā noraudzīties,bērnus ieskaitot.Es jau saprotu,ko domājat ar “dancošanu uz kauliem”,bet,manuprāt neviens Uzvaras parka atjaunošanas iniciators to nedara un tā nedomā.Tiešā nozīmē to darat jūs un jūsu domubiedri.Jūs esat tik slikti audzināti,ka nesaprotat,ka dancodami un dzerdami,jūs izrādat absolūtu necieņu kritušajiem karavīriem,tai skaitā latviešiem.Jūs tikai kā aitas blējat Rossija ,Rossija,it kā Krievija viena pati ar saviem karavīriem būtu uzvarējusi karā,ignorējot faktu,ka šeit nav Krievija un piemineklis atrodas Latvijas galvaspilsētā.Pamācieties no latviešiem,kā vajag pieminēt karā kritušos tautiešus!kādu uzvaru jūs svinat?Jūsu tēvzeme,neskatoties uz kolosālajiem dabas resursiem septiņdesmit vienu gadu pēc uzvaras,ir viena no trūcīgākajām valstīm pasaulē.

   • Это выражение не следует воспринимать буквально, а только иносказательно. Именно для этого данное выражение и выделено кавычками. И я думаю, что и вы и многие другие комментаторы, также как и инициаторы всего этого, не до конца понимают смысл этого выражения, и продолжают вдохновенно и откровенно издеваться над памятью всех тех, кто погиб во имя той великой победы.
    Да, я знаю, что на этой площади казнили немецких генералов, военных преступников. Преступников настигла кара. Между прочим, так было во всех крупных освобождённых городах. В Ленинграде, например, их казнили на дворцовой площади. И что теперь?! Только здесь у вас, в комментариях к предыдущему материалу, один из комментаторов предложил поставить памятник генералу Еккельну!
    И не надо нас учить, как надо «правильно» праздновать день Победы, если вы не хотите убедиться в том, насколько «плохо мы воспитаны». Вы нарвётесь на такой ответ, мало не покажется. Мы же вас не учим как как 16 марта ходить к памятнику. Вот и вы не лезте со своими советами.
    Вам, мелкому и пакостливому, злобному и злопамятному народишку, не дано понять, какую победу мы празднуем.

    • Tu,gnīda,labāk atceries,ka pats vari reiz norauties par draudēšanu publiskā telpā un latviešu tautas gānīšanu par tauteli!Pārāk jau varens esi kļuvis,lielkrievu šovinist.Tevi vajadzētu iesūdzēt tiesā par mutes palaišanu.

     • Что, не нравится? А почему вы решили, что хамить, грубить и издеваться над памятью предков можно только вам?!!!Когда вам отвечают в вашей же манере, не надо строить из себя невинную дурочку и морщить личико.
      На войне (пропагандисткой в нашем случае), как на войне!

     • Es nekad dzīvē neesmu teikusi nevienu rupju vai nicinošu vārdu par krievu tautu un man pat prātā nav ienācis ņirgāties par karā kritušo sarkanarmiešu piemiņu.Bet jūs,grafist,vienkārši neesat bijis mājās,kad kaunu dalīja.Uzvaras svinētājs…Paskataties taču skaidrām acīm uz tiem svinētājiem.Ne jau karotāji un kritušie te kādam nepatīk,bet tie nekaunīgie ļautiņi,kas tur katru gadu ārdās dzer un vēl salūtus rīko.Normāli cilvēki tur neiet.Te nav Krievija.ir taču jau 71 gads pagājis,kopš beidzies karš.Kā tā var uzvesties publiskā vietā,labi zinot,ka tie nav nekādi valsts svētki.Ja tiem cilvēkiem tie svētki būtu sirdī,tad viņi tik izaicinoši neuzvestos.Bet ar jums jau nav vērts runāt.

     • Что, пошли на попятный? Я тоже не говорю грубые и унизительные слова про другие народы первым, только в ответ. Тем более, не издеваюсь над павшими. Вы можете перечитать все мои комментарии на этом портале, и ни в одном из них я не грубил и не оскорблял собеседника первым. Но я отнюдь не пацифист, обид не прощаю. Говорите, у меня нет стыда?! А вас то он есть? Вы видите соринку в чужом глазу, а в своём и бревна не замечаете! Вот все те люди,которые там бывают в этот день, более ста тысяч человек (!), они все не нормальные по вашему, только пьют да срут. Вот так вы всё это видите?! Они все ведут себя вызывающе, по вашему. Нам действительно, не о чём больше говорить.
      Разве война кончилась? Нет, она продолжается до сих пор, только в других формах!

 16. Veselais saprāts uzvarēja, aleluja!

 17. Vesrlais saprāts uzvarēja, aleluja!

 18. ko ņematies ,ir parakstits sen ligums par šī pieminekla neaiskaribu ar krieviju …..kam vel kas nav skaidrs ? šai karaa bojaa gaaja ne tikai letins vai krievs

 19. Paldies kangariem!

 20. 59 okupantu pēcteči ? un 9. maija ņirgāšanos par Latvijas iedzīvotāju noslepkavošanu atbalstītāji ? “PALDIES'” valdība

  • Sakiet vēl ka valsts īsto neatkarību nav nozaguši partorgu,komsorgu,sarkano baronu,VDK un miliču apvienība un viņu meistarīgi organizētā valsts varas pārņemšana no saviem kungiem,kuriem viņi kalpo samazinot latviešu skaitu un uzturot vairakuma dzīves līmeni pat zem okupācijas perioda dzīves līmeņa,rūpejoties tikai par savas apvienības klanu dzīves līmeni,kuru sponsore arī ES.

 21. Idiotisms! pat nosaukumu nemaina! Atbildēt

  Tas ir idiotisms. Lūk kādā valstī mēs dzīvojam!

 22. kur ir deputātu uzvārdi? Atbildēt

  kur ir uzvārdi un partijas piederība deputātiem?

 23. Likumsakarīgs lēmums – “mēs bēgam” kontekstā:
  “Nu jā, puse latviešu jau aizbēguši uz Eiropu. Tāpēc tie, kas svin 9.maiju, var arvien vairāk izvērsties. Tā turpinoties, drīz vairs nebūs neviena, kas tam pretojas. ”
  LV portālam: LIDIJA LASMANE-DOROŅINA ( 14.06.2013.)

 24. Kad būs pirmā latviskā valdība? Atbildēt

  Līdz šim, kopš okupācijas beigām, ir bijušas tikai oligarhu, komūnstu un kangaru valdības.

Draugiem Facebook Twitter Google+