×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Saeima noraida suņu čipēšanas veicēju loka paplašināšanu (4)

Foto: Kluba "Reto" publicitātes fotoFoto: Kluba "Reto" publicitātes foto

Saeima šodien nenodeva izskatīšanai parlamenta komisijās grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja ļaut suņu obligāto čipēšanu veikt ne tikai veterinārārstiem, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoriem un dzīvnieku patversmju darbiniekiem.

Iepriekš par šādu normu iebilda sabiedriskās un profesionālās organizācijas, tomēr Zemkopības ministrija šādu lēmumu iepriekš pamatoja ar zemākām pakalpojuma izmaksām un plašāku tā pieejamību.

Patlaban suņa īpašniekam, suni apzīmējot un reģistrējot Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē pie veterinārārsta, šis pakalpojums vidēji maksā 35 eiro, kas iekļauj mikroshēmas izmaksas, pašu pakalpojumu, datu ievadīšanu datubāzē un 7,11 eiro samaksu LDC. Turklāt veterinārārsts tiesīgs piedāvāt arī dažādus papildu pakalpojumus, piemēram, vakcināciju pret trakumsērgu, slimībām, dzīvnieka pases izsniegšanu, un tas būtiski sadārdzina vizīti pie veterinārārsta.

PVD inspektori un apmācītās personas drīkstēs tikai apzīmēt un reģistrēt suni, un tās nebūs tiesīgas sniegt nevienu citu papildu pakalpojumu.

Tika norādīts, ka suņu apzīmēšanā iesaistoties PVD inspektoriem, pakalpojuma izmaksas samazināsies un būs ne vairāk kā 11,50 eiro, kas iekļaus mikroshēmas cenu un pakalpojuma izmaksu, kā arī klāt varētu nākt samazināta – 3,50 eiro – maksa par reģistrāciju LDC.
Suņu apzīmēšanā iesaistoties apmācītām personām, pakalpojuma izmaksas būtu ap pieciem eiro, kam būtu jāpieskaita minētie 3,50 eiro par datu ievadi LDC.

Bija plānots arī, ka PVD inspektori un apmācītās personas, kurām būs noslēgti līgumi ar dzīvnieku patversmēm, šo pakalpojumu sniegs tuvāk iedzīvotājiem, piemēram, akciju veidā izbraukumos vai veicot valsts uzraudzību un kontroli veterinārās uzraudzības objektā, tādējādi atbrīvojot iedzīvotājus no suņa transportēšanas izdevumiem.

Pēc 2014.gada statistikas datiem, Latvijā ir 260 000 suņu. Šā gada 20.jūlija datubāzē bija reģistrēti tikai 41 039 suņi.

Kā ziņots, suņu obligātā čipēšana ar valdības lēmumu tika pārcelta par pusgadu un būs obligāti veicama līdz nākamā gada 1.janvārim. Problēma aktualizējās martā, kad Zemkopības ministrija konstatēja, ka daudziem suņu īpašniekiem laukos nav iespējams izpildīt prasības, jo naudas trūkuma dēļ tie veterinārārstam nevar samaksāt.

Pret grozījumiem asi iebilst Latvijas Veterinārārstu biedrība un Kinoloģijas biedrība, savukārt pēc veterinārārstu aicinājuma veiktajā izpētē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs atzina, ka pakalpojuma sniedzēju loka paplašināšana radīs interešu konfliktu, jo PVD minēto procesu gan veiks, gan arī uzraudzīs. Tāpat iebildumi bija no Konkurences padomes, kura norādīja, ka nav pieļaujama valsts iesaiste uzņēmējdarbībā, ja privātais sektors sekmīgi nodrošina pakalpojuma pieejamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja par sūdu var pasīt zelta cenu? Kas gan to negrib!

  2. Tā taču ar likumu noteiktā zelta bedre – un likums pasūta arī maksātājus… Klasisks piemērs koruptīvai valstij – šie būs tie īstie…un vienīgie.

  3. Tie man atgādina kādu Dumā.

  4. GALVENAIS — NOPLĒST PĒC IESPĒJAS VAIRĀK NAUDAS !
    Vetārstiem vispār izcenojumi tādi ,it kā brauktu no Mēness un
    potētu zelta zāles ! Kas arī spiež privātos lopu turētājus atteikties
    no vienīgās goteles.

Draugiem Facebook Twitter Google+