×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Saeima noraida Vējoņa ierosinājumu Latvijā dzimušajiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu (28)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Saeima šodien noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

Par šī likumprojekta nodošanu komisijām balsoja 39 deputāti, kuri pārstāv opozīciju, tā dēvēto “Vienotības” “četrinieku”, kā arī pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši Edvards Smiltēns un Romans Miloslavskis. Pret šo ieceri balsoja 38 parlamentārieši, bet vēl 14 deputāti balsojumā atturējās.

Kad deputāti lemj par likumprojekta nodošanu komisijām, tikai viens deputāts debatēs var runāt par atbalstu priekšlikumam, bet viens – pret. Deputāts Gunārs Kūtris (NSL) mudināja atbalstīt prezidenta iniciatīvu, uzsverot, ka jādomā par nākotni. Savukārt Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) aicināja likumprojektu neatbalstīt, jo tam “tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija”. Viņš arī piebilda, ka jau tagad vecākiem pietiek pateikt “jā” un bērnam tiek piešķirta pilsonība.

Likumprojekts paredz vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

“Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai,” uzsver Vējonis.

Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Saskaņā ar 2017.gada maijā veiktās sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujas datiem 76% Latvijas iedzīvotāju atbalsta to, ka Latvijā dzimuši nepilsoņu bērni automātiski kļūtu par Latvijas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi, ja vien bērna vecāki neizvēlētos citas valsts pilsonību, norāda prezidents.

Šī iniciatīva izraisīja domstarpības valdošajā koalīcijā. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jau iepriekš norādīja, ka neatbalstīs Vējoņa priekšlikumu, kā arī atgādināja koalīcijas partneriem, ka šādu jautājumu virzīšanai nepieciešams konsensus starp partneriem. Ņemot vērā VL-TB/LNNK nostāju, valdošās koalīcijas partneri sākotnēji apliecināja, ka neatbalstīs prezidenta ieceri.

Tomēr četri “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju “Kustība Par!” – Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis, pauda gatavību atbalstīt prezidenta iesniegto likumprojektu.

Arī Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) sākotnēji vēlējās lemt par šo jautājumu, tomēr vēlāk mainīja domas. Pēc deputātu un valdes locekļu lūguma, lai par šo jautājumu nebūtu jārīko vairākas sēdes, attiecīgā jautājuma izskatīšana tika atstāta ZZS frakcijas ziņā, skaidroja LZP vadītājs Edgars Tavars.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Kungs Vējonis nerīkojas valsts interesēs.

  • Neba velti Saskaņa balsoja…Jāatpelna un X dienā pilī būtu klusums, jo zicprezidentiņš jau pie lāču zemes vētnieka pēc norādījumiem….
   Tas ir valsts godājams amats – ne modes skates, ne 3 A intereses…Lūdzu nesajaukt ar zoo, krogos vēlētiem…jo Latvijā tur vēlē prezidentiņus…

 2. … Trolliem un liberaliem bikses pilnas … ta skatoties no arpratigi parspiletiem komentariem un to parspeletas retorikas !

  … Nacionalie uzvar un uzvares katra valstij kritiska bridi ! Bet svarigaki par visu ir Zalas partijas ieklausanas latviska straume … !

  … Apsveicu, neviens, pat bijusie komunisti un okupanti vai to pecnaceji, neciena un necies tos kuri nemak sevi novertet, aiz egomanijas … parkap savas spejas robezas un uznemas pat pec slimibas turpinat valsts vadibu … !

 3. Sistemātiska piekāpšanās krievu interesēm tālākā nākotnē novestu pie tā,ka latvieši paši atzītu brīvprātīgu sadraudzību ar Kremļa karadraudzi un vēstures interpretāciju tās versijā.Atcerēsimies Mavriku Vulfsonu:”Ne soli atpakaļ !”

 4. Vējonim taču PIRMS šāda priekšlikuma bīdīšanas vajadzēja noskaidrot frakciju viedokļus.
  Tagad viņš izgāzies kā veca sēta. Tad jau labāk lai zīmējas tusiņos un demonstrē modes…
  Nepilsoņa bērns pilsonību var iegūt bērna reģistrācijas brīdī, ja to nepilsonis VĒLAS. Kāpēc ar varu uzspiest viņu bērnam pilsonību?

  • Ne jau tie nepilsoņi prezidentiņām bija prātā – bet jauna valdība: nobalso par, NA izstājas no valdības un ZZS mierīgi ar sīkpartijām un to mozaīkas grupu stutē valdību Saskaņai piepalīdzot – balsošana to rādīja, tikai ZZS svārstījās plus vēlēšanas gaidod nobijās…

 5. nu ko priekšvēlēšaņu kampaņa pēc tam jau tāpat pieņems visu ko “vajadzēs” tā, ka mīļie tautieši nesapriecājaties par agru diemžēl

  • Domāju,ka pat tik ilgi nevajadzēs gaidīt.Gan jau pēc kārtīgas smadzeņu skalošanas,Vējonis ,priekšlikumu iesniegs atkārtoti.

 6. Un kas liedza prezidentam sniegt likumprojektu par skolu un pirmskolas iestāžu apmācības pāriešanu tikai valsts valodā un reizē jaundzimušo nepilsoņu pilsonību?
  Kāpēc ZZS svārstījās?
  Jaunās valdības veidošanas vēsmas pirms Saeimas vēlēšanām – tikai tas ZZS nobijās ( būtu par), pēc jaunās valdības ar Saskaņu vēlēšanas tad tās vai nu jāatliek vai izbalsos…Jā un laiks, lai sastrādātu ”DĀVANU” ir par īsu..

 7. Iesaku noklausīties Saeimas mājas lapā Šnores runu, viņš ļoti pareizi un precīzi raksturoja situāciju.

 8. Pilsoņi ar skaudību var noraudzīties cik daudz priekšrocību ir nepilsoņiem,nav vērts to uzskaitīt ,lai skaudība nekļūtu lielāka. Tas ka nepilsoņiem nav tiesību piedalīties vēlēšanās,dienēt armijā arī ir ieguvums,jo to pilsoņu skaits ,kas ignorē vēlēšanas kļūst lielāks.
  Nepilsoni droši var dēvēt arī par slēptu ,, pasaules pilsoni,, jo viņam ir atvērtas durvis ceļojumam gan uz rietumiem ,gan austrumiem un bez birokrātiskiem sarežģījumiem.

 9. Diena ir iesākusies ar patīkamu ziņu.

 10. Balta skaudība par Lietuvu un Igauniju Atbildēt

  Varēja jau pieņemt par pilsoņa statusa piešķiršanu. Bet vienlaikus beidzot ir jārisina jautājums par valsts apmaksātu skolu un pirmskolas iestāžu apmācības pāriešanu tikai valsts valodā. Tas, ka rupji tiek diskriminēti latviešu bērni, netiekot valsts apmaksātos dārziņos ar latviešu valodas apmācību, kur tiem piedāvā `iespēju` brīvi tikt valsts apmaksātā krievu valodas dārziņā, ir ņirgāšanas par valsts pamatnāciju. Bet Vājoni jau tas neuztrauc, vispār neuztrauc. Tie jums nav slinkie nepilsoņi, kuri nelāgo paņemt pildspalvu rokās un ievilkt papīrā ķeksīti bērnam, ka vēlas, lai tas ir pilsonis, vienīgie, par kuriem valsts prezidents ir saņēmies drosmi cīnīties. Latviešu intereses un elementāras cilvēktiesības savā valstī viņu neuztrauc. Tiešām ir balta skaudība par Lietuvu un Igauniju, par valstīm ar mugurkaulu.

 11. Aizkustinoši

 12. A ko tā? Galīgi nav cieņas pret valsts prezidentu! Varēja pie viena pieņemt par nepilsoņa statusa piešķiršanu un uzreiz pie viena arī par visu valsts apmaksāto skolu pāriešanu vienā bijušās okupācijas varas valodā. Nu tā pie viena, lai gan reizēm drosmīgais valsts prezidents Vējonis apmierināts un premjers Kučinskis arī. A ko tauta domā, nu tas kā vienmēr, lai paliek kā vienmēr pie vienas vietas.

 13. …….. 76% Latvijas iedzīvotāju atbalsta to, ka Latvijā dzimuši nepilsoņu bērni automātiski kļūtu par Latvijas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi……
  ———————
  Un cik no tiem ir pilsoņi,kuri atbalsta?

  • Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

   Es zinu tos noziegumus, kurus 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam pastrādāja Krievijas krievi kā Latvijas okupanti! Okupantu un kolonistu pēctečiem nedrīkst dot Latvijas pilsonību!

  • a kas viņiem tagad liedz to izvēlēties? Kāpēc mums jāspiež viņiem lai viņu bērns ir pilsonis, ja vecāki to negrib.

 14. Vai par meginajumu iznicinat Latvijas Valsts un pilsonu Neatkaribu, kremla cekistu intereses,nepienakas sods par Valsts Nodevibu ? “Zalie” cekisti, ar NATO ienaidnieku no Puzes bunkura prieksgala, atklati neatbalsta sava ieliktena Pleskavas desantnieka delina noziegumu,lai gan ta bija vinu pavele desantnieka delinam.Vai Puzes bunkura punduris ir sapratis ka vina valdisanas laiks tuvojas beigam ? Vai vinam ir zinams ka Latvijas Valsts nav ratificejusi naves soda atcelsanu ? Vai par Valsts nodevibu nepienakas naves sods ?

 15. Veselais saprāts uzvarēja. Nav jāuzpiež tas, ko bērnu vecāki nevēlas.

  • Vispār valsts prezidents varētu neatkāpties un par spīti tam, ka nepilsoņu bērnu vecāki spītīgi nevēlas savu nepilsoņu jautājumu risināt, varēja personiski apbraukāt nepilsoņu vecākus, personīgi ielikt tiem pildspalvu rokās un, lūdzot lai to izdara, pierunāt, lai ievelk ķeksīti papīrītī. Tas ir tieši tik daudz, kāpēc nepilsoņu bērni nav pilsoņi – to vecākiem ir pietrūkusi elementāra vēlēšanās ievilkt ķeksīti papīra gabalā.

  • Vispār valsts prezidents varētu neatkāpties un par spīti tam, ka nepilsoņu bērnu vecāki spītīgi nevēlas savu nepilsoņu jautājumu risināt, varēja personiski apbraukāt nepilsoņu vecākus, personīgi ielikt tiem pildspalvu rokās un, lūdzot lai to izdara, pierunāt, lai ievelk ķeksīti papīrītī. Tas ir tieši tik daudz, kāpēc nepilsoņu bērni nav pilsoņi – to vecākiem ir pietrūkusi elementāra vēlēšanās ievilkt ķeksīti papīra gabalā.

Draugiem Facebook Twitter Google+