Latvijā
Politika

Saeimā noraida Ždanokas iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa aizsardzību2


Pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, 09.05.2018.
Pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, 09.05.2018.
Foto: LETA

Saeima šodien noraidīja Latvijas Krievu savienības (LKS) līderes Tatjanas Ždanokas iesniegto iedzīvotāju iniciatīvu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizsardzību.

Iepriekš deputāti vienojās, ka cita iniciatīva – par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu – būtu jānodod izvērtēšanai parlamenta Ārlietu komisijā.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti pauda dažādus viedokļus par pieminekļa nākotni – parlamentāriešu vidū bija gan atbalsts tā demontāžai, gan noraidoši viedokļi par to, gan arī idejas par pieminekļa pārsaukšanu un okupācijas muzeja ierīkošanu.

Vienlaikus viņi vienojās noraidīt Ždanokas iesniegto iniciatīvu, bet lemšanu par pieminekļa nākotni uzticēt Ārlietu komisijai.

Jau ziņots, ka šorīt pie Saeimas notikušajā LKS rīkotajā piketā Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizsardzībai pulcējās ap 50 cilvēku.

Atsevišķi klātesošie ar skaļruņu palīdzību uzstājās ar uzrunām latviešu un krievu valodā, kā arī skandēja saukļus Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizsardzībai. Tāpat skaļi tika atskaņota, iespējams, ar kara laiku saistīta slavinoša mūzika.

Protestētāji turēja lielizmēra plakātus ar uzrakstiem latviski un krieviski – “Rokas nost no pieminekļa atbrīvotājiem”, “Revanšismam – nē”, “Pieprasām likumu par pieminekļiem” un citi.

Kā bija norādīts LKS publiskotajā pasākuma aprakstā sociālajā vietnē “Facebook”, šodien Saeimas plenārsēdē bija plānots skatīt jautājumu par iedzīvotāju iniciatīvu aizsargāt Uzvaras pieminekli. Šo iniciatīvu Saeimā iesniedza LKS līdere Tatjana Ždanoka, pievienojot tai 16 544 iedzīvotāju parakstu.

Organizatori aicina iedzīvotājus pulcēties pie Saeimas un parādīt, ka “tautas gribu ar politiskām manipulācijām nesalauzt”.

Šāda tipa protestu LKS organizēja jau 9.maijā un tas pulcēja aptuveni 40 cilvēkus.

Kā ziņots, Saeimā ir iesniegtas divas pretējās iniciatīvas – viena par pieminekļa demontāžu, bet otrā – par tā aizsardzību. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu deputāti izskatīja abus jautājumus un vienojās, ka iniciatīva par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu būtu jānodod izvērtēšanai parlamenta Ārlietu komisijā.

Saistītie raksti

Vienlaikus Mandātu komisija noraidīja Ždanokas iesniegto iniciatīvu par pieminekļu cīnītājiem pret nacismu aizsardzību. Viens no šādiem pieminekļiem ir arī tā dēvētais Uzvaras piemineklis Rīgā.

Mandātu komisijas deputāti pauda dažādus viedokļus par pieminekļa nākotni – parlamentāriešu vidū bija gan atbalsts tā demontāžai, gan noraidoši viedokļi par to, gan arī idejas par pieminekļa pārsaukšanu un okupācijas muzeja ierīkošanu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Caura jumta dēļ apdraudēta atvadu ceremoniju norise Rīgas krematorijā
13 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Tallinas ielas kvartāls – radošo ideju arēna
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
6 stundas