Saeima nosaka aizliegumu manipulācijām ar sporta sacensībām 0

Saeima ceturtdien, 22.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Sporta likumā, nosakot aizliegumu manipulēt ar sporta sacensībām, kā arī paredzot par pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

“Spēļu sarunāšana ir nopietna problēma, kas mazina sportisko garu, vājina sabiedrības interesi par sportu, kā arī kropļo sporta vidi kopumā. Šodien Saeimas sēdē atbalstītie likuma grozījumi ir solis pretim tam, lai novērstu šīs negodīgās darbības un mudinātu uz godīgu spēli,” pavēstīja Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks.

Likumprojekts nosaka, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu vai izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdztekus likuma grozījumi precizē arī sporta sacensību definīciju, nosakot, ka sporta sacensības ir pasākums labāko sportistu vai komandu noteikšanai, kurš noris atbilstoši sacensību organizatoru apstiprinātam sacensību nolikumam.

Saeima 15.oktobrī pirmajā lasījumā jau pieņēma grozījumus Krimināllikumā, kas paredz ieviest bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu “sarunāšanu”.

Piedāvātā likuma redakcija par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ja manipulācijas saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvās sankcijas. Savukārt, ja šāds noziedzīgs nodarījums izdarīts organizētā grupā vai lielā apmērā, iespējamais brīvības atņemšanas sods paredzēts līdz pieciem gadiem.

Arī patlaban par sporta spēļu rezultātu ietekmēšanu var piemērot kriminālatbildību, taču praksē pants par krāpšanu nestrādā un ir grūti saukt pie atbildības iesaistītās personas, kā arī noteikt cietušos, iepriekš skaidroja policijas pārstāvji.  

Plānots, ka jaunais krimināltiesiskais regulējums stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.